Koncoročné rebríčky TE U14, U16

V koncoročnom rebríčku Tennis Europe hráčov do 14 a 16 rokov malo Slovensko najlepšie zastúpenie v kategórii dievčat do 14 rokov. Mia Pohánková, Soňa Depešová a Kali Šupová sa umiestnili v prvej päťke rebríčka. Z chlapcov v rovnakej vekovej kategórii bol najlepší Leon Sloboda na 50. priečke. Medzi šestnásťročnými boli najvyššie Daniel Balaščák (29. miesto) a Jessica Kolesárová (47. miesto). Koncoročný rebríček Tennis Europe je k 2. novembru 2022.

26. 12. 2022

Zimenová so singlovým titulom z TEJT 3 v Poľsku

Lujza Zimenová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 3 v poľskej Pštine. Najvyššie nasadená hráčka prešla celým turnajom bez straty setu a vo finále si poradila s domácou dvojkou pavúka Barbarou Kosteckou 6:2, 6:2. Pre trinásťročnú Zimenovú je to druhý titul v dvojhre na okruhu Tennis Europe do 14 rokov. Spolu so Sofiou Paukovou sa v Pštine prebojovali aj do finále debla, v súboji o titul však nestačili na poľské duo Kostecká, Sybická a podľahli mu 2:6, 2:6.

19. 12. 2022

Kužmová v Dubaji odstúpila

Viktória Kužmová nezabojuje o postup do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Piata nasadená hráčka, ktorá sa na podujatí prezentovala vo výbornej forme a nestratila cestou do semifinále ani jeden set, bola nútená odstúpiť z turnaja pre chorobu. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v rebríčku WTA polepší o 12 miest a v jeho pondelkovom vydaní jej bude patriť 135. priečka.

10. 12. 2022

Čepelová plánuje návrat

Posledných osem turnajov, z toho dva grandslamové a definitívna bodka za kariérou. Také sú najbližšie plány slovenskej tenistky Jany Čepelovej, ktorá sa po vyše dvoch rokoch chce vrátiť do tenisového kolotoča, no s najväčšou pravdepodobnosťou bude sezóna 2023 zároveň jej rozlúčková. "Taký je zatiaľ môj plán. Bude to pekná bodka za kariérou," uviedla 29-ročná Čepelová.

09. 12. 2022

Šramková v Dubaji končí

Rebecca Šramková sa neprebojovala do semifnále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Držiteľka voľnej karty nestačila vo štvrťfinále na Francúzku Elsu Jacquemotovú a podľahla jej 1:6, 4:6 za 63 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza sa vďaka štvrťfinálovej účasti v Dubaji vráti späť do tretej stovky singlového rebríčka WTA.