Lörinčík so Šimuničom získali titul na TEJT 2 v Maďarsku

Max Lörinčík s Martinom Šimuničom získali deblový titul na turnaji kategórie TEJT 2 hráčov do 12 rokov v maďarskom meste Dunakeszi. Vo finále si poradili s domácim maďarským párom Balázs, Fazekas 6:3, 6:4. Lörinčík k deblovému titulu pridal aj finálovú účasť v singli. Nad jeho sily bol Rus Dmitrij Artemev, ktorému hladko podľahol.

28. 09. 2022

Gombos do druhého kola

Norbert Gombos sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 vo francúzskom Orleans (134 920 EUR, tvrdý povrch hala). Šiesty nasadený hráč zvíťazil vo vyrovnanom zápase nad americkým kvalifikantom Ulisesom Blanchom, ktorého zdolal 7:6(4), 4:6, 6:4 za 129 minút.

27. 09. 2022

Mihalíková v Tallinne ďalej

Tereza Mihalíková postúpila do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v estónskom Tallinne (251 750 USD, tvrdý povrch hala). Spolu s Nórkou Ulrikke Eikeriovou zvíťazili v prvom kole nad gruzínsko-švajčiarskou dvojicou Natela Dzalamidzeová, Viktorija Golubičová hladko 6:2, 6:1 za 62 minút.

Kužmová v debli víťazne

Viktória Kužmová postúpila do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v estónskom Tallinne (251 750 USD, tvrdý povrch hala). Spolu s Nemkou Annou-Lenou Friedsamovou zvíťazili v prvom kole nad španielsko-čínskou dvojicou Georgina Garcia Perezová, Xiyu Wang hladko 6:1, 6:3 za 63 minút.

26. 09. 2022

Schmiedlová do druhého kola

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v talianskej Parme (251 750 USD, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantiek zdolala v prvom kole hlavnej súťaže Maďarku Reku-Lucu Janiovú 6:2, 6:4 za 108 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza si v súboji o postup do štvrťfinále zmeria sily so šiestou nasadenou Rumunkou Anou Bogdanovou. S 53. hráčkou svetového rebríčka má dvadsaťosemročná Schmiedlová aktívnu zápasovú bilanciu 3:0.

Dobrý s titulom Akademického majstra Slovenska 2022

V dňoch 20. - 22. septembra sa v Bratislave uskutočnili Akademické majstrovstvá Slovenskej republiky v tenise na rok 2022. Víťazom medzi mužmi sa stal Martin Dobrý (na snímke vpravo), ktorý si vo finále poradil s Petrom Samošim. Na treťom mieste skončili Stanislav Valent a Jozef Mikuš. Dobrý získal titul aj vo štvorhre po boku Filipa Kucbeľa, vo finále si poradili s dvojicou Valent, Filip Urbánek. Ženská kategória sa pre nízky záujem nehrala.