Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Schmiedlová končí v 1. kole

Anna Karolína Schmiedlová neprešla prvým kolom na turnaji WTA 250 v Budapešti (203 024 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase nestačila na tretiu nasadenú Kazašku Juliu Putincevovú (32. WTA) a podľahla jej 4:6, 1:6 za 97 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza viedla v prvom sete 4:0, no napokon set aj zápas prehrala.

11. 07. 2022
Aktuality Více zde

news img

Gombos a Horanský ďalej

Norbert Gombos (na snímke) a Filip Horanský postúpili do druhého kola dvojhry na challengeri 80 v talianskom meste Verona (45 730 EUR, antka vonku). Gombos, nasadená dvojka pavúka, si v úvodnom kole poradil s domácim držtieľom voľnej karty Giuliom Zeppierim a zvíazil 7:6(9),6:4 za 130 minút. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v súboji o štvrťfinále zmeria sily s kvalifikantom Matteom Gigantem.

news img

Klein v Rumunsku víťazne

Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 100 v rumunskom meste Iasi (90 280 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase si poradil so siedmym nasadeným Argentínčanom Renzom Olivom (185. ATP) a zvíťazil 6:3, 3:6, 6:4 za 133 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom kole zmeria sily s Ukrajincom Oleksijom Krutychom.

news img

Naňo víťazom štvorhry na ITF J4 v Grécku

Marek Naňo (na fotografii vpravo) získal titul vo štvorhre na turnaji ITF J4 v gréckej Ioannine. Spolu so Slovincom Tristanom Flanderom tvorili tretí nasadený pár a vo vyrovnanom finále zvíťazili nad domácim párom Bakirtzis, Loizas 4:6, 7:5, 10-6. Pre šestnásťročného Naňa je to druhý deblový titul na juniorskom okruhu ITF.

10. 07. 2022

news img

Mihalíková s deblovým titulom

Tereza Mihalíková s Nórkou Ulrikke Eikeriovou získali titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 vo francúzskom Contrexeville (115 000 USD, antuka vonku). Jednotky pavúka si vo finále poradili s druhým nasadeným čínsko-ruským párom Xinyun Han, Alexandra Panovová a zdolali ho 7:6(8), 6:2 za rovných 100 minút. Pre dvadsaťštyriročnú hráčku Národného tenisového centra je to druhý titul na okruhu WTA.

news img

Gombos vo finále prehral

Norbert Gombos nezískal titul vo dvojhre na challengeri 125 v rakúskom Salzburgu (134 920 EUR, antuka vonku). Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza nestačil vo finále na šiesteho nasadeného Brazílčana Thiaga Monteira a podľahol mu 3:6, 6:7(2) za 111 minút. Tridsaťjedenročný hráč Národného tenisového centra prehral aj v druhom finále v tomto roku, v apríli v Murcii rovnako podľahol svojmu finálovému súperovi 0:2 na sety. Celkovo má na svojom konte sedem singlových prvenstiev z challengerových turnajov.