Wimbledon: Mihalíková ďalej

Tereza Mihalíková (na snímke) s Češkou Marie Bouzkovou postúpili na grandslamovom turnaji vo Wimbledone do druhého kola štvorhry. V úvodnom zápase zdolali gruzínsko-poľský pár Oksana Kalašnikovová, Katarzyna Piterová 3:6, 7:6(5), 6:4 za 155 minút. O postup do osemfinále si zmerajú sily s americkou dvojicou Danielle Collinsová, Desirae Krawczyková. Dvadsaťtriročná hráčka NTC, zverenka trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka, štartuje v All England Clube vôbec po prvý raz. Vo štvorhre sa do druhého kola prebojovala zo Sloveniek aj Viktória Kužmová

30. 06. 2022

Horanský zostal v osemfinále

Filip Horanský (na snímke) nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 80 v nemeckom Lüdenscheide (45 730 EUR, antuka vonku). Ôsmy nasadený hráč a zverenec trénera Miloslava Mečíra ml. a kondičného Dávida Olasza nenašiel v osemfinále recept na Srba Hamada Medjedoviča a podľahol mu 1:6, 3:6 za 69 minút. Na turnaji tak zo Slovákov zostáva už len Jozef Kovalík

Wimbledon: Slovenky končia

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) a Kristína Kučová neprešli cez druhé kolo dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Schmiedlová nenašla recept na Poľku Magdalenu Frechovú a podľahla jej 4:6, 4:6 za 99 minút. Dvadsaťsedemročnej hráčke NTC nevyšiel úvod zápasu, keď hneď v úvodnom geme stratila servis a vzápätí prehrávala 0:2.

Wimbledon: Molčan do 3. kola

Alex Molčan sa prebojoval už do tretieho kola wimbledonskej dvojhry. V druhom kole zdolal Američana Marcosa Girona hladko 6:3, 6:2, 6:4 za 108 minút. Ďalším súperom zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza bude Američan Taylor Fritz. Molčan na tráve All England Clubu vyrovnal svoje grandslamové maximum z vlaňajšieho US Open.

Wimbledon: Kužmová v debli ďalej

Viktória Kužmová s Holanďankou Arantxou Rusovou postúpili do druhého kola štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. V úvodnom kole zdolali austrálsky pár Ajla Tomljanovičová, Daria Savilleová 6:3, 6:3 za 74 minút. O postup do osemfinále zabojujú proti poľsko-brazílskej dvojici Magdalena Frechová, Beatriz Haddadová Maiová.