V Parme ďalej iba Kovalík

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do osemfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Parme (134 920 EUR, antuka vonku). Úspešný kvalifikant zdolal v prvom zápase hlavnej súťaže siedmeho nasadeného Španiela Bernabeho Zapatu Mirallesa 7:6(8), 3:6, 6:4 za 155 minút. Jeho súperom v súboji o štvrťfinále bude domáci Alessandro Giannessi.

14. 06. 2022

Molčan v Halle prehral

Alex Molčan sa neprebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP 250 v Halle (2 275 275 EUR, tráva vonku). V úvodnom kole bol nad jeho sily Holanďan Tallon Griekspoor, ktorému podľahol 6:7(10), 3:6 za 93 minút. Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Dávida Olasza nevyužil v desiatom geme prvého setu setbal pri súperovom podaní. V tajbrejku si ich vypracoval ďalších päť, no ani jeden nedokázal premeniť v zisk setu a tak ho napokon vyhral Griekspoor. Ten zvíťazil aj v sete druhom a postúpil ďalej.

Herdická s prvým titulom na okruhu TE

Nicole Emma Herdická získala svoj prvý titul na okruhu Tennis Europe v kategórii do 14 rokov. Pavúkom dvojhry v cyperskej Larnake prechádzala bez strety setu a vo finále zdolala Rumunku Anastasiu Predovú 6:4, 6:2. K titulu vo dvojhre pridala aj semifinále vo štvorhre, v ktorej štartovala práve po boku Predovej.

13. 06. 2022

Vargová vo finále dvojhry na ITF J1 v Bambergu

Nina Vargová postúpila do finále dvojhry na turnaji ITF J1 v nemeckom Bambergu. Nad sily tretej nasadenej hráčky bola v súboji o titul Ruska Alina Kornejevová, ktorej podľahla 5:7, 3:6. Zverenka trénera Martina Zathureckého má na svojom konte doteraz dva singlové tituly z juniorského okruhu ITF.

Mihalíková do štvrťfinále

Tereza Mihalíková s Belgičankou Greet Minnenovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA125 v talianskej Gaibe (115 000 USD, antuka vonku). Najvyššie nasadený pár zvíťazil v úvodnom zápase nad litovsko-austrálskou dvojicou Justina Mikulskyteová, Olivia Tjandramuliaová 6:3, 6:4 za 69 minút. Ich ďalšími súperkami budú Ruska Vitalia Diatčenková s Gruzínkou Oksanou Kalašnikovovou.