Klein o hlavnú v Rakúsku

Lukáš Klein (na snímke) sa prebojoval do finále kvalifikácie na challengeri 100 v rakúskom Mauthausene (90 280 EUR, antuka vonku). Piaty nasadený hráč otočil vývoj zápasu v prvom eliminačnom kole s domácim hráčom Alexandrom Erlerom a zdolal ho 4:6, 6:0, 6:3 za 92 minút. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v súboji o hlavnú súťaž zmeria sily so siedmym nasadeným Maďarom Matem Valkuszom.

01. 05. 2022

Mihalíková v Madride ďalej

Tereza Mihalíková postúpila do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Madride (6 575 560 EUR, antuka vonku). Spolu s nórskou parťáčkou Ulrikke Eikeriovou zvíťazili v úvodnom zápase nad nemecko-americkým párom Vivian Heisenová, Sabrina Santamariová 7:6(4), 6:1 za 89 minút. V súboji o štvrťfinále si zmerajú sily s kanadsko-českou dvojicou Leylah Fernandezová, Kateřina Siniaková.

Kočišová s dvomi titulmi na TEJT U12 v Rakovníku

Sofia Rachel Kočišová získala tiul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom turnaji kategórie TEJT 1 do 12 rokov v Rakovníku. Vo finále dvojhry si poradila s Viktóriou Novákovou 6:2, 6:3. Dievčatá sa spolu tešili zo zisku deblového titulu po finálovom víťazstve nad českým párom Terezie Hrdličková, Veronika Navrátilová 4:6, 6:4, 11-9. Zo Sloveniek sa darilo aj Riane Rusnačkovej, ktorá sa vo dvojhre prebojovala do semifinále.

30. 04. 2022

Molčan v Madride končí

Alex Molčan si v nezahrá v hlavnej súťaži dvojhry na turnaji ATP 1000 v Madride (6 575 560 EUR, antuka vonku). V pozícii nasadenej dvojky nestačil v úvodnom kole kvalifikácie na domáceho Roberta Carballesa Beanu a podľahol mu 5:7, 4:6 za 115 minút.

Polášek s Peersom prehrali

Filip Polášek (na snímke) sa po mesačnej pauze zavinenej doliečovaním zranenia vracia späť do súťažného diania. Spolu s Austrálčanom Johnom Peersom sa predstavili na turnaji ATP 250 v Mníchove (597 900 EUR, antuka vonku). V úvodnom zápase im Nemci Hanfmann s Masurom zápas vzdali a tak postúpili priamo do štvrťfinále. V tom v pozícii druhého nasadeného páru nestačili na britsko-fínsku dvojicu Lloyd Glasspool, Harri Heliovaara a podľahli mu 6:7(1), 6:7(6) za 95 minút.