« 1234567 .. 10 »   2/748

Šramková o titul v Monastire!

Rebecca Šramková sa prvýkrát v kariére prebojovala do finále dvojhry na turnaji WTA. V sobotňajšom semifinálovom dueli v tuniskom Monastire (267 082 USD, tvrdý povrch vonku) zdolala siedmu nasadenú Talianku Luciu Bronzettiovú 6:3, 6:4 za 91 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v súboji o titul zmeria sily s britskou kvalifikantkou Sonay Kartalovou.

14. 09. 2024

Belanská víťazkou štvorhry na ITF J100 v Španielsku

Lea Belanská (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J100 v Španielsku. Spolu s Taliankou Carlou Giambelliovou zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Sofia Fernandezová Figuerasová, Juliana Giacciová a zdolali ju 6:3, 6:2. Pre šestnásťročnú Slovenku je to prvý deblový titul na juniorskom okruhu ITF, jeden má na svojom konte aj vo dvojhre.

Šramková v Monastire do semi!

Rebecca Šramková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). Vo štvrťfinále zvíťazila nad Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou a zdolala ju 1:6, 7:6(5), 7:5 za 202 minút. Zverenku trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza čaká v súboji o postup do prvého finále na kruhu WTA siedma nasadená Talianka Lucia Bronzettiová.

13. 09. 2024

Šupová s deblovým titulom na ITF J200 v Káhire

Kali Šupová (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v Káhire. Spolu s Maďarkou Melindou Birovou zvíťazili vo finále v pozícii štvrtého nasadeného páru nad ruskou dvojicou Daria Koreškovová, Anastasia Lizunovová a zdolali ju 6:4, 6:3. Pre pätnásťročnú zverenku trénera Mateja Liptáka v Národnom tenisovom centre je to druhý deblový titul na juniorskom okruhu ITF, rovnaký počet ich má aj vo dvojhre.

Vavrová s dvomi titulmi z ITF J60 na Srí Lanke

Yasmin Vavrová získala titul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 na Srí Lanke. V pozícii druhej nasadenej hráčky zvíťazila v singlovom finále nad jednotkou pavúka Priyankou Ranaovou z USA a zdolala ju 6:3, 6:4. Vo štvorhre nastupovala po boku Indky Sohini Sanjay Mohantyovej, v pozícii najvyššie nasadeného páru zvíťazili vo finále nad kórejsko-japonským párom 7:5, 6:3. Pre sedemnásťročnú zverenku trénerky Zuzany Pátkovej a kondičného Rudolfa Pátka je to prvý singlový a druhý deblový titul na juniorskom okruhu ITF.

ME U14: Slovensko vo dvojhre už bez zastúpenia

Richard Križan (na snímke) aj Laura Masaryková prehrali v osemfinále dvojhry na majstrovstvách Európy hráčov do 14 rokov v českom Moste. Osmička pavúka Križan nestačil na jedenásteho nasadeného Poliaka Sebastiana Tejerinu a podľahol mu 0:6, 6:7(2). Spolu s Maxom Lörinčíkom sa predstavili vo štvorhre, v prvom kole mali voľný žreb, v druhom zdolali belgický pár Debelder, Hoster 6:2, 6:4. V treťom si poradili s Nemcami Calin, Nagel-Heyer vo vyrovnanom zápase 2:6, 7:6(4), 10-5 a postúpili už do štvrťfinále.