Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Matúšová prvý titul v Egypte nezískala

Barbora Matúšová po boku Rusky Anastastie Zolotarevovej nezískala titul na turnaji ITF WTT W15 v egyptskom Šarm El Šejku (15 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále nenašli recept na nasadené jednotky Momoko Koboriovú a Ajano Šimizuovú z Japonska a hladko prehrali 1:6, 2:6. Matúšová si tak na prvý titul na okruhu ITF musí ešte počkať.

13. 03. 2021
Aktuality Více zde

news img

Gálik s Karolom bez titulu

Matej Gálik s Milošom Karolom nezískali svoj prvý deblový titul na mužskom okruhu ITF. Vo finále druhého turnaja ITF WTT M15 v Bratislave boli nad ich sily nasadené jednotky Victor Vlad Cornea z Rumunska s Jonathanom Eyssericom z Francúzska, ktorým podľahli 6:7(3), 1:6 za 68 minút. Pre osemnásťročných zverencov Miloslava Mečířa ml. je to aj napriek prehre doposiaľ najväčší úspech medzi mužmi.

Hráči NTC dlho držali v prvom sete krok s vysokofavorizovanou rumunsko-francúzskou dvojicou. Napriek štyrom hrozbám straty servisu si ani raz podanie neprehrali a o víťazovi prvého dejstva sa rozhodovalo v tajbrejku. V ňom sa ukázala väčšia skúsenosť nasadených jednotiek. Po zisku prvého setu už potom na dvorci dominovali a získali bratislavský titul.

Všetky dôležité informácie, program, pavúky, výsledky, fotografie, livescore a livestream nájdete na oficiálnej stránke turnaja www.itfwttba.sk.

news img

Lacko v Dubaji vypadol

Lukáš Lacko nepostúpil do finále kvalifikácie na turnaji ATP 500 v Dubaji (2 048 855 USD, tvrdý povrch vonku). V prvom kole eliminácie nestačil na najvyššie nasadeného Moldavca Radua Albota a podľahol mu 6:3, 4:6, 4:6 za 124 minút. V zápase si pripísal deväť es a zaznamenal iba jednu dvojchybu. Bol však neefektívny pri premieňaní brejkbalov, z deviatich možností využil iba dve. Aj napriek tomu, že v zápase vyhral o jednu výmenu viac ako súper, s turnajom sa rozlúčil.

news img

Gálik s Karolom vo finále!

Matej Gálik s Milošom Karolom (na snímke) zabojujú v sobotu o titul vo štvorhre na druhom turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Držitelia voľnej karty zdolali v semifinále druhý nasadený poľsko-ukrajinský pár Michal Dembek, Vitalij Sačko v napínavom zápase 7:6(6), 2:6, 10-8 za 83 minút. V súboji o svoj prvý deblový titul medzi mužmi na okruhu ITF si zmerajú sily proti jednotkám pavúka Victorovi Vladovi Corneovi z Rumunska a Jonathanovi Eyssericovi z Francúzska.

12. 03. 2021

news img

Schmiedlová bez semifinále

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA 250 v mexickej Guadalajare (235 238 USD, tvrdý povrch vonku). Nad jej sily vo štvrťfinále bola druhá nasadená Marie Bouzková z Česka, ktorej podľahla 4:6, 2:6 za 78 minút. Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza si v zápase vypracovala jediný brejkbal, no ani ten nevyužila.

Do rebríčka WTA si za šťvrťfinálovú účasť pripíše 60 bodov a v online renkingu sa posunie o 6 priečok nahor na 111. miesto. Na najlepšiu slovenskú singlistku Viktóriu Kužmovú stráca 45 bodov a delí ich sedem priečok.