Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Molčan v Cherbourgu vypadol

Alex Molčan (na snímke) nepostúpil do druhého kola na challengeri 100 vo francúzskom Cherbourgu (88 520 EUR, tvrdý povrch hala). Nad jeho sily bol skúsený Čech Lukáš Rosol, ktorému podľahol 6:1, 3:6, 6:7(6) za 117 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona nevyužil v tajbrejku tretieho setu za stavu 6:4 dva mečbaly. Na turnaji sa predstaví ešte vo štvorhre po boku Lukáša Kleina.

09. 02. 2021
Aktuality Více zde

news img

Horanský ďalej, Kližan von

Filip Horanský (na snímke) zvíťazil v prvom kole challengeru 80 v talianskej Bielle (44 820 EUR, tvrdý povrch hala). Siedmy nasadený si v úvodnom kole hladko poradil s domácim kvalifikantom Fabriziom Ornagom 6:2, 6:2 za 53 minút. V druhom kole si zverenec Ladislava Simona zmeria sily s Mathiasom Bourguem z Francúzska. Nedarilo sa Martinovi Kližanovi, ktorý nestačil na Ukrajinca Iľju Marčenka a podľahol mu 2:6, 6:7(7) za 103 minút.

news img

AO: Martin v premiére prehral

Andrejovi Martinovi nevyšla premiéra v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V prvom kole prehral s Brazílčanom Thiagom Monteirom 6:7(6),1:6, 2:6 za 113 minút. Jediným slovenským želiezkom v singli tak zostala Anna Karolína Schmiedlová, ktorú v druhom kole čaká nasadená dvadsaťsedmička Tunisanka Ons Jabeurová.

08. 02. 2021

news img

Klein v Cherbourgu ďalej

Lukáš Klein postúpil do druhého kola na challengeri 100 vo francúzskom Cherbourgu (88 520 EUR, tvrdý povrch hala). V úvodnom zápase si zverenec trénera Petra Vlka poradil s Portugalčanom Goncalom Oliveirom hladko 6:1, 6:4 za 63 minút. V osemfinále narazí na víťaza francúzsko-rakúskeho súpera Kenny De Schepper - Jurij Rodionov.

news img

AO: Kužmovej koniec v singli

Viktória Kužmová neuspela v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open (80 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Nasadenej sedmičke Bieloruske Arine Sobolenkovej podľahla za 62 minút hladko 0:6, 4:6. Jej singlovým maximom v Melbourne zostáva druhé kolo z roku 2019.

news img

Kajka: Musela som bojovať

Anna Karolína Schmiedlová postúpila po víťazstve nad Japonkou Majou Hibiovou do druhého kola prvého grandslamového turnaja roka Australian Open. Hráčka NTC si týmto víťazstvom vyrovnala kariérne maximum z Melbourne, ktoré dosiahla v rokoch 2014 a 2015. V úvodnom kole to však vôbec nemala jednoduché a proti Hibiovej musela bojovať o každú loptičku.