Schmiedlová do druhého kola

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do druhého kola na turnaji WTA 500 Gippsland Trophy v austrálskom Melbourne (447 620 USD, tvrdý povrch vonku). Zverenka trénera Petra Hubera a kondičného Ladislava Olasza zvíťazila nad Ruskou Velariou Savinychovou 6:1, 6:3 za 75 minút. V druhom kole si zmeria sily s ďalšou Ruskou, deviatkou pavúka Jekaterinou Alexandrovovou (33. v rebríčku WTA).

30. 01. 2021

Horanský o titul v Quimperi

Filip Horanský postúpil do finále challengeru 100 vo francúzskom Quimperi (88 520 EUR, tvrdý povrch v hale). V semifinále si vo vyrovnanom zápase poradil s Američanom Brandonom Nakashimom 7:6(10), 4:6, 6:4 za 144 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza zabojuje o titul s dvojkou pavúka Sebastianom Kordom z USA.

Horanský zabojuje o finále

Filip Horanský postúpil už do semifinále challengeru 100 vo francúzskom Quimperi (88 520 EUR, tvrdý povrch v hale). Vo štvrťfinále si poradil s kvalifikantom Kacperom Zukom z Poľska 6:3, 7:5 za 73 minút. V súboji o finále si zmeria sily s víťazom francúzsko-amerického zápasu Constant Lestienne - Brandon Nakashima. Hráč NTC bol proti Zukovi stopercentný pri premieňaní brejkbalov, využil všetky tri vypracované šance.

29. 01. 2021

Kučová v USA nepostúpila

Kristína Kučová nepostúpila do štvrťfinále turnaja ITF W60 v americkom Rome GA (60 000 USD, tvrdý povrch vonku). Štvrtá nasadená nestačila na domácu hráčku Grace Minovú a podľahla jej 3:6, 4:6 za 101 minút. Za postup do druhého kola si tridsaťročná Bratislavčanka pripíše do rebríčka WTA 9 bodov.

28. 01. 2021

Horanský už do štvrťfinále

Filip Horanský zdolal na challengeri 100 vo francúzskom Quimperi ďalšieho nebezpečného hráča. Po vyradení domácej nasadenej jednotky Lucasa Pouillea si v druhom kole poradil s Nemcom Maximilianom Martererom vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 7:5, 6:4 za 150 minút. V súboji o semifinále si zmeria sily s Poliakom Kacperom Zukom.