Polášek s Dodigom bez titulu

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom prehrali vo finále turnaja ATP 250 v tureckej Antalyi (300 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhý nasadený pár nestačil na jednotky pavúka Nikolu Mektiča s Matem Pavičom z Chorvátska a podľahol im 2:6, 4:6 za 67 minút. Slovensko-chorvátska dvojica zaostala za svojimi súpermi vo všetkých ukazovateľoch. Vypracovali si jediný brejkbal, no ani ten nedokázali využiť. Napriek finálovej prehre zaznamenali úspešný štart do sezóny.

12. 01. 2021

AO: Trestné stíhanie za porušenie karantény

Lokálne orgány v austrálskom štáte Victoria varovali tenistov, že ich za porušenie karantény počas prvého grandslamového podujatia sezóny Australian Open môže čakať aj trestné stíhanie. Karanténny plán prijatý v súvislosti s pandémiou koronavírusu je podľa nich najprísnejší na svete.  Australian Open odštartuje v Melbourne 8. februára. Očakáva sa účasť približne 1200 tenistov a členov podporných tímov. Ubytovaní budú v troch hoteloch, izbu budú môcť opustiť na tréning maximálne na päť hodín denne.

AO ženy: Schmiedlová aj Šramková o hlavnú

Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) a Rebecca Šramková si zahrajú o hlavnú súťaž prvého grandslamového turnaja roka Australian Open 2021 (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Schmiedlová zdolala v druhom kole trojkolovej kvalifikácie hrajúcej sa v Dubaji Japonku Chihiro Muramatsuovú 6:4, 6:3 za 90 minút. Jej súperkou o postup do hlavného pavúka v Melbourne bude siedma nasadená Maďarka Timea Babosová.

Polášek s Dodigom vo finále

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom si zahrajú vo finále turnaja ATP 250 v tureckej Antalyi (300 000 USD, tvrdý povrch vonku). Druhý nasadený pár si v semifinále hladko poradil s trojkami pavúka Jeremym Chardym a Fabricom Martinom z Francúzska 6:3, 6:1 za 64 minút. V súboji o prvý titul v roku 2021 zabojujú proti najvyššie nasadenej chorvátskej dvojici Nikola Mektič, Mate Pavič.

11. 01. 2021

Spustenie testovania na COVID-19 na nádvorí NTC v Bratislave

Spoločnosť Cytopathos v spolupráci s Národným tenisovým centrom spúšťajú od 11. januára 2021 oficiálne testovanie na COVID-19 pre verejnosť. Testovanie je formou RT PCR testov, ktoré určujú prítomnosť vírusu COVID-19 ihneď po nakazení. Výsledok testu je dostupný už do 24 hodín od odobratia vzoriek výterom z hltanu a nosohltanu.

AO muži: Kovalík aj Lacko von

Jozef Kovalík (na snímke) aj Lukáš Lacko vypadli v prvom kole kvalifikácie na grandslamový turnaj Australian Open 2021 (55 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Mužská časť eliminačného pavúka je tak už po úvodnom kole bez slovenského zastúpenia, keďže v nedeľu na svojich súperov nestačili ani Filip Horanský a Martin Kližan.

AO ženy: Schmiedlová a Šramková ďalej

Po vypadnutí Kristíny Kučovej sa v kvalifikácii Australian Open 2021 darilo dvom slovenským hráčkam. Anna Karolína Schmiedlová (na snímke) aj Rebecca Šramková sa prebojovali do druhého kola. Dvadsiata nasadená Schmiedlová odohrala vyrovnaný a ťažký zápas s Američankou Usue Maitane Arconadovou. Po prehratom prvom sete musela otáčať vývoj stretnutia, no v napínavej a dramatickej koncovke napokon zvíťazila 6:7(2), 6:2, 7:6(5) za 189 minút.