Kovalík ďalej, Martin nie

Jozef Kovalík (na snímke) zvíťazil v prvom kole turnaja ATP v argentínskom Buenos Aires nad Francúzom Corentinom Moutetom 6:3, 7:6(4) za 131 minút. Úspešný kvalifikant sa v druhom kole stretne s víťazom argentínsko-portugalského súboja Facundo Diaz Acosta - Pedro Sousa. V prvom kole neuspela slovenská jednotka Andrej Martin, ktorý podľahol domácemu kvalifikantovi Facundovi Bagnisovi hladko 4:6, 1:6.

11. 02. 2020

Kužmovej rýchly koniec

Viktória Kužmová neuspela na turnaji WTA v ruskom Petrohrade (848 000 USD, tvrdý povrch v hale). Hneď v prvom kole nenašla recept na francúzsku kvalifikantku Oceane Dodinovú a podľahla jej 2:6, 2:6 za 69 minút. V tejto sezóne je to už tretí turnaj, kde neprešla bránami úvodného kola. Zverenka trénera Michala Mertiňáka vyhrala zápas iba na turnaji v austrálskom Hobarte, kde následne skončila v druhom kole. Minulý týždeň vybojovala dôležitý bod vo fedcupovom stretnutí proti Veľkej Británii.

Klein prehral v prvom kole

Lukáš Klein vypadol na challengeri 80 vo francúzskom Cherbourgu (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) hneď v úvodnom kole. Nad jeho sily bol domáci kvalifikant Jules Marie (965. ATP), ktorému podľahol 2:6, 6:7(2) za 76 minút. Zverenec Tomáša Krupu nemá ideálny štart do sezóny. Pri štyroch účastiach na challengerových turnajoch zaznamenal doposiaľ iba 2 víťazné zápasy a jeho maximom je druhé kolo.

10. 02. 2020

Morvayová do hlavnej súťaže nepostúpila

Viktória Morvayová nepostúpila do hlavnej súťaže na turnaji ITF World Tennis Tour v egyptskej Káhire (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Vo finále dvojkolovej kvalifikácie bola nad jej sily najvyššie nasadená Srbka Dajana Radanovičová, ktorej podľahla 6:0, 2:6, 7-10. Hráčka NTC si do rebríčka WTA pripíše 4 body.

Chudá s Rogulski so 6 trofejami

Minulý týždeň sa v Budapešti konal turnaj ITF Seniors Grade 1, Hungarian Indoor Championship. Víťazkou dvojhry v kategórii 35+ sa stala Silvia Chudá, ktorá v rovnakej vekovej kategórii zároveň triumfovala aj v zmiešanej štvorhre po boku Nemca Henrika Müllera-Frericha. V ženskej štvorhre vo vekovej kategórii 35+ zvíťazili spolu s Patríciou Rogulski. Rogulski vyhrala taktiež dvojhru vo vekovej kategórii 45+ a zmiešanú štvorhru v tej istej kategórii spolu s  Nemcom Emilom Egererom.

Winter Cups: Tímy SR do 16 rokov skončili tretie

Oba slovenské tímy do 16 rokov skončili v kvalifikačných skupinách zimných majstrovstiev Európy na treťom mieste. Chlapci si v súboji o tretiu priečku poradili s tímom Srbska 3:0, dievčatá zdolali rovnakým výsledkom tím Slovinska. Jediné družstvo, ktoré súboj o tretiu priečku prehralo, boli dievčatá do 14 rokov. Nad ich sily bola reprezentácia Lotyšska. Ani jeden zo slovenských tímov sa nepredstaví medzi finálovou osmičkou. Postup z kvalifikačných skupín si zabezpečili iba prvé dva tímy.

Na fotografii tím chlapcov do 16 rokov (zľava P. B. Privara, M. Krajčí, P. Naď, kapitán R. Nakládal).