Martin v Cordobe o finále

Andrej Martin postúpil do semifinále turnaja ATP 250 v argentínskej Cordobe (610 010 USD, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradil s Francúzom Corentinom Moutetom 6:3, 6:2 za 92 minút. V súboji o finále si zahrá s lepším z uruguajsko-čiľskej dvojice Pablo Cuevas - Christian Garin. V aktuálnom onlajn rebríčku patrí 30-ročnému Bratislavčanovi 92. priečka, čo je jeho doterajšie kariérne maximum.

07. 02. 2020

Gombos na rakete Monfilsa

Norbert Gombos prehral vo štvrťfinále turnaja ATP 250 vo francúzskom Montpellieri (606 350 EUR, tvrdý povrch v hale). Nad jeho sily bol najvyššie nasadený domáci hráč Gael Monfils, ktorému podľahol 3:6, 4:6 za 73 minút. V prvom sete prehrával Gombos rýchlo 0:3, no s deviatym mužom svetového rebríčka dokázal zrovnať krok a vyrovnal na 3:3. Ďalšie tri gemy spolu s prvým setom však išli na konto Francúza. V druhom dejstve prišiel rodák z Galanty o svoj servis hneď v tretej hre, v ďalšom priebehu si dokázal vypracovať päť brejkbalových príležitostí, no ani jednu z nich nevyužil. Za štvrťfinálovú účasť si zverenec trénera Tibora Tótha pripíša do rebríčka ATP 45 bodov.

Kučová v Trnave vypadla

Kristína Kučová neobháji lanské finále na turnaji ITF v Trnave. Vo štvrťfinále podujatia EMPIRE Women's Indoor 2020 nestačila na Rusku Vladu Kovalovú a podľahla jej hladko 3:6, 1:6. V pavúku dvojhry ani štvorhry tak už nemá Slovensko zastúpenie.

Kučová do štvrťfinále EMPIRE Women´s Indoor 2020

Kristína Kučová postúpila ako jediná domáca tenistka do šťvrťfinále dvojhry na prvom turnaji EMPIRE Women's Indoor 2020. V druhom kole si poradila s Chorvátkou Tenou Lukasovou 6:2, 6:2. Ďalšou súperkou Kučovej, ktorá v Trnave obhajuje lanské finále, bude Ruska Vlada Kovalová. Menej úspešná bola Viktória Morvayová. Hráčka NTC podľahla vo vyrovnanom zápase Macedónčanke Line Gjorčeskovej 7:5, 4:6, 4:6 za 136 minút. Vypadla aj posledná slovenská zástupkyňa vo štvorhre. Tereza Mihalíková po boku Anny Bondarovej z Maďarska prehrala vo štvrťfinále s rumunsko-maďarským párom Bulgarová, Janiová 6:7(1), 4:6.

06. 02. 2020

Gombos postúpil do osmičky

Norbert Gombos postúpil do štvrťfinále turnaja ATP 250 vo francúzskom Montpellieri (606 350 EUR, tvrdý povrch v hale). V druhom kole zdolal kvalifikanta Emila Ruusuvuoriho z Fínska 7:5, 6:4 za 73 minút. Súperom hráča NTC bude medzi osmičkou najlepších víťaz francúzskeho derby medzi Gaelom Monfilsom a Adrianom Mannarinom.