Klein do druhého kola

Lukáš Klein postúpil do druhého kola challengeru 80 v thajskom Bangkoku (54 160 USD, tvrdý povrch vonku). Na úvod zdolal Japonca Kaičiho Učidu 6:1, 3:6, 6:1. Zverenec Tomáša Krupu v NTC sa v ďalšom kole stretne s  turnajovou osmičkou Jevgenijom Karlovským z Ruska.

12. 01. 2020

Finalisti Novanský a Behúlová

Michal Novanský (na snímke) a Bianca Behúlová postúpili do finále turnaja ITF G2 Slovak Junior Indoor. Novanský v semifinále zdolal Holanďana Jesse de Jagera 6:2, 6:4 a vo finále sa predstaví aj vo štvorhre. Spolu s Lukášom Pokorným tvoria na turnaji štvtý nasadený pár a o titul zabojujú proti nemecko-českému páru Musil, Pučálka.

11. 01. 2020

Schmiedlovej stop v Hobarte

Anna Karolína Schmiedlová prehrala v prvom kole kvalifikácie turnaja WTA International v austrálskom Hobarte (275 000 USD, tvrdý povrch vonku). Nad jej sily bola tretia nasadená Srbka Nina Stojanovičová, ktorej podľahla 6:7(6), 1:6. V tajbrejku mala zverenka Petra Hubera za stavu 6:5 setbal na podaní, no nedokázala ho využiť. Druhá sada bola už jasnou záležitosťou Srbky a tak hráčka NTC lanské finále v Hobarte neobháji.

Kučová v Bendigu prehrala

Kristína Kučová prehrala vo štvrťfinále turnaja ITF World Tennis Tour v austrálskom Bendigu (25 000 USD, tvrdý povrch vonku). Nad sily ôsmej nasadenej Slovenky bola Jekaterina Gorgodzeovová z Gruzínska, ktorej podľahla 6:7(7), 3:6 za 149 minút. Do rebríčka WTA si pripíše 9 bodov a budúci týždeň zabojuje v kvalifikácii v Melbourne.

10. 01. 2020

Kližan skončil vo štvrťfinále

Martin Kližan prehral vo štvrťfinále challengeru 80 v novokaledónskej Nouméi (81 240 USD +H, tvrdý povrch vonku). Deviaty nasadený nestačil na japonskú štvorku žrebu Juičiho Sugitu a podľahol mu hladko 1:6, 2:6. Do rebríčka ATP si pripíše 17 bodov. Ďalší týždeň sa predstaví v kvalifikácii prvého grandslamového turnaja roka Australian Open.