Lazarčík s ďalším úspechom vo štvorhre

Markus Lazarčík si na konto pripísal ďalší titul vo štvohre. Na turnaji Telekom Albania Open tretej kategórie hráčov do 16 rokov v Tirane zvíťazili vo finále spolu s Nemcom Antem Cikojevicom nad talianskym párom Borgogni, Gallo 7:6(8), 6:4. Vo dvojhre mal Lazarčík ako štvorka turnaja v úvodnom kole voľný žreb. V druhom bol nad jeho sily Švajčiar Boris Yordanov, ktorému podľahol 6:7(4), 0:6.

16. 09. 2019

Klein do druhého kola

Lukáš Klein začal víťazne na challengeri 80 v škótskom Glasgowe (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale). V prvom kole zdolal Francúza Mattea Martineaua 7:6(2), 6:2 za 71 minút. V ďalšom kole vyzve opäť hráča z krajiny galského kohúta - trinásteho nasadeného Mathiasa Bourgueho.

Molčan postúpil v Sibiu

Alex Molčan vyhral v úvodnom kole na challengeri 80 v rumunskom Sibiu (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad domácim držiteľom voľnej karty Victorom Vladom Corneom 6:1, 7:6(5) za 77 minút. Ďalším súperom hráča NTC bude piaty nasadený Srb Nikola Milojevič.

Kovalík s titulom zo Štetína

Jozef Kovalík vybojoval titul na challengeri 125 v poľskom Štetíne (137 560 EUR +H, antuka vonku). Vo finále zdolal vo vyrovnanom zápase piateho nasadeného Argentínčana Guida Andreozziho 6:7(5), 6:2, 6:4 za 164 minút. Do rebríčka ATP si za víťazstvo pripíše 125 bodov, čo mu zabezpečí posun o 140 priečok nahor. V pondelkovom vydaní rebríčka bude hráč NTC figurovať na 206. mieste. Pre Kovalíka je to štvrtý challengerový titul v kariére.

15. 09. 2019

Privara s tretím titulom v rade

Peter Benjamín Privara získal už tretí titul na turnaji prvej kategórie na okruhu Tennis Europe v rade. V španielskej Barcelone zvíťazil vo finále ako najvyššie nasadený hráč nad dvojkou turnaja Talianom Petrom Buldorinim 7:5, 6:1.