Molčan v Seville vypadol

Alex Molčan vypadol v osemfinále challengeru 90 v španielskej Seville (69 280 EUR +H, antuka vonku). Nad jeho sily bol Španiel Inigo Cervantes, ktorému podľahol 0:6, 6:3, 5:7 za 115 minút. Hráč NTC v Seville obhajoval finále z lanského roka.

12. 09. 2019

Horanský vo štvrťfinále

Filip Horanský zvíťazil v osemfinále challengeru 80 v Banja Luke v Bosne a Hercegovine (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad jedenástym nasadeným Andreom Collarinim z Argentíny 3:6, 6:3, 6:3 a postúpil už do štvrťfinále. Päťka turnaja si v ňom zmeria sily s Čiľanom Alejandrom Tabilom.

Morvayová vypadla v Izraeli

Viktória Morvayová prehrala na turnaji ITF World Tennis Tour v izraelskom Mejtare (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) v druhom kole. Úspešná kvalifikantka podľahla druhej nasadenej Nemke Katharine Hobgarskej 2:6, 2:6.

11. 09. 2019

Kovalík v Štetíne ďalej

Jozef Kovalík vyhral v druhom kole na challengeri 125 v poľskom Štetíne (137 560 EUR +H, antuka vonku) nad nasadenou šestkou Giustinom Lorenzom z Talianska 6:7(5), 7:6(6), 6:1. V tajbrejku druhého setu odvrátil hráč NTC tri mečbaly súpera a otočil vývoj zápasu vo svoj prospech. V ďalšom kole na neho čaká domáci tenista Pawel Cias, ktorý na turnaji štartuje vďaka voľnej karte.

Molčan v osemfinále

Alex Molčan zvíťazil v druhom kole na challengeri 90 v španielskej Seville (69 280 EUR +H, antuka vonku) nad šiestym nasadeným Talianom Federicom Gaiom 4:6, 6:3, 6:2 za 109 minút. V osemfinále sa stretne s domácim tenistom Inigom Cervantesom.

Matej Gálik dvakrát vo finále

Matej Gálik sa prebojoval do finále dvojhry aj štvorhry na turnaji ITF J4 vo švajčiarskom meste Luzern. Vo dvojhre ako nasadená jednotka veľmi tesne podľahol Belgičanovi Maikelovi de Boesovi 3:6, 6:3, 5:7. Po boku svojho finálového premožiteľa štartoval na turnaji aj vo štvorhre, v ktorej v súboji o titul nestačili na druhý nasadený japonsko-nórsky pár Inoue, Nordby a prehrali 2:6, 6:7(6).