Klein zdolal Horanského

Na challengeri 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) proti sebe v osemfinále nastúpili dvaja hráči NTC. Viac sa darilo Lukášovi Kleinovi, ktorý zdolal piateho nasadeného Filipa Horanského 1:6, 6:4, 6:3. Bol to ich tretí vzájomný zápas na challengerovej úrovni, Klein víťazstvom upravil štatistiku na 2:1. Vo štvrťfinále sa stretne s domácim Aljažom Bedenem.

15. 08. 2019

Pepas Cup U18 2019

Na medzinárodnom juniorskom podujatí ITF s názvom Pepas Cup 2019 sa do druhého kola prebojovalo z domácich reprezentantov sedem chlapcov a osem dievčat. Postúpili aj najlepšie nasadení slovenskí hráči Michal Novanský a Yvonna Žuffová, ktorí obaja figurujú ako dvojky turnaja. Súboje o štvrťfinále sú v Slovenskej Ľupči na programe vo štvrtok. Výsledky, pavúky, program

Polášek vo štvrťfinále

Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom zvíťazili v osemfinále turnaja ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati (6 735 690 USD, tvrdý povrch vonku) nad ôsmym nasadeným párom Bob a Mike Bryanovci 6:4, 6:2. Zápas trval necelú hodinu. Americké dvojičky práve v Cincinnati oslávili spoločné 1100. víťazstvo v súťažných zápasoch ako pár, ďašiu stovku však zatiaľ kvôli Poláškovi s Dodigom neotvorili. Tí sa vo štvrťfinále stretnú s lepšou z dvojíc Garin, Paire - Kubot, Melo.

Zelenay s Marčenkom úspešní

Igor Zelenay po boku Ukrajinca Iľju Marčenka zvíťazil v 1. kole challengeru 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) nad ukrajinsko-srbským párom Sergij Stachovskij, Nenad Zimonjič 6:3, 7:5. Vo štvrťfinále sa stretnú s  rusko-španielskym párom Gabašvili, Gomez-Herrera.

Čepelová vyprevadila súperku

Jana Čepelová vyhrala v 2. kole na turnaji ITF World Tennis Tour v americkom Concorde (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) nad štvrtou nasadenou Ukrajinkou Katarinou Zavackou 6:1, 6:0. Zverenke Martina Zathureckého sa darilo na servise, súperku nepustila k žiadnej brejkbalovej šanci. Vo štvrťfinále narazí na domácu hráčku Usue Maitane Arconadovú.