Kovalík aj Kližan vypadli

Jozef Kovalík aj Martin Kližan prehrali v 1. kole dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Kovalík Holanďanovi Robinovi Haasemu podľahol hladko 1:6, 3:6, 1:6. Martin Kližan Francúzovi Jeremymu Chardymu podľahol 6:3, 0:6, 3:6, 4:6. Z pätice slovenských želiezok v singli ako jediná postúpila do 2. kola Magdaléna Rybáriková.

01. 07. 2019

Obe Košičanky prehrali

Viktória Kužmová vypadla už v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Na kurte číslo 6 nestačila v pondelok na Polonu Hercogovú zo Slovinska po trojsetovej bitke 6:4, 6:7 (5) a 5:7. Duel trval 2 hodiny a 33 minút. Aj Karolína Schmiedlová vypadla už v 1. kole. V pondeľňajšom dueli nestačila na Monicu Puigovú z Portorika v troch setoch 7:5, 4:6, 5:7. Zápas trval 157 minút.

Rybáriková víťazne

Magdaléna Rybáriková zvíťazila v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Desiatu nasadenú Bielorusku Arinu Sobolenkovú zdolala za 71 minút v dvoch setoch 6:2, 6:4. Rybáriková sa v 2. kole stretne s 15-ročnou Cori Gauffovou, ktorá v americkom derby nečakane vyradila bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú 6:4, 6:4. Slovenská tenistka vlani vo Wimbledone vypadla v 1. kole s Rumunkou Soranou Cirsteovou 5:7, 3:6, jej maximom na turnaji je účasť v semifinále v roku 2017.

Dnes vo Wimbledone

Dnes sa začína Wimbledon s účasťou piatich slovenských tenistov vo dvojhre a ďalších dvoch - Zelenaya a Poláška - vo štvorhre. V ženskom debli sa predstaví iba Viktória Kužmová s partnerkou Benčičovou. Mertiňákova zverenka dnes v All England Clube v singli ako prvá zasiahne do bojov, keď o dvanástej nastúpi proti Slovinke Hrrcogovej. Dnes hrá všetkých päť slovenských singlistov.

Kleinov tesný boj o titul

Lukáš Klein, majteľ štyroch titulov z 15-tisícových turnajov, na 25-tisícovom turnaji ITF v Pardubiciach ďalšie prvenstvo nezískal. Do finále postúpil po výhre nad najvyššie nasadeným Čechom Václavom Šafránkom 6:4, 6:2, ale v boji o titul prehral s turnajovou dojkou Francúzom Manuelom Guinardom 4:6, 7:5, 6:7(6).