Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Slováci v rebríčkoch

V aktuálnych rebríčkoch ATP a WTA z pohľadu slovenských tenistov nedošlo k výrazným zmenám. Magdaléna Rybáriková sa vrátila do TP 30 a o jedno miesto - na 25. - si zlepšila postavenie aj slovenská jednotka Dominika Cibulková. V prvej svetovej stovke má slovenský tenis 5 hráčov - Lukáša Lacka medzi mužmi a 4 ženy.

23. 07. 2018
Aktuality Více zde

news img

Kovalík mieri do TOP 100!

Jozef Kovalík vyradil štvrtého nasadeného, 24. hráča sveta, Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny 6:2, 6:4 a postúpil na turnaji ATP World Tour 500 v Hamburgu do osemfinále. V online rebríčku sa hráč NTC, zverenec Borisa Borgulu, posunul prvý raz do TOP 100 (97.). Slovenský kvalifikant nastúpi proti domácemu Rudolfovi Mollekerovi.

news img

Horanský v Prahe do hlavnej

Filip Horanský postúpil do halvnej súťaže na challengeri v Prahe (43 000 eur, antuka). V 1. kole kvalifikácie zdolal Francúza Yanaisa Laurenta 6:0, 6:2, v 2. kole domáceho Víta Koprivu 6:4, 6:1 a v 3. kole ďalšieho Čecha Petra Nouzu 6:1, 6:4. Slovák je v kvalifikácii najvyššie nasadený.

news img

Medailistami turnaja EMPIRE Cup U16 aj Tóthová a Almási

Na medzinárodnom turnaji Tennis Europe do 16 rokov tretej najvyššej kategórie v tenisovom areáli TC EMPIRE Trnava sa darilo aj mladým slovenským hráčom a hráčkam.

22. 07. 2018

news img

Kovalík do hlavného turnaja

Jozef Kovalík sa kvalifikoval do hlavného turnaja ATP World 500 v Hamburgu. Vo finále kvalifikácie zdolal Brazílčana Thiega Monteiru 6:3, 3:6, 6:0 a v hlavnom turnaji ho čaká 4. nasadený Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny. Vo finále kvalifikácie štvorhry zvíťazil pár Kovalík, Kližan nad nemecko-čilskou dvojicou Marterer, Jarry 6:4, 6:0. V 1. kole čaká Slovákov víťazný pár z Bastadu Julio Peralta, Horacio Zeballos (Čile/Arg).

news img

Šramková v Prahe neuspela

Rebecca Šramková prehrala v prvom kole kvalifikácie na 80-tisícovom turnaji ITF v Prahe s Piou Königovou z Rakúska 3:6, 4:6. Laura Svatíková, štartujúca na voľnú kartu, prehrala s Nemkou Annou Klasenovou 2:6, 0:6.