Rybáriková s ďalšou trofejou

Magdaléna Rybáriková vyhrala 100-tisícový trávový turnaj v britskom Ilkley, keď vo finále zdolala Belgičanku Alison van Uytvanckovú 7:5, 7:6(2). Je to Rybárikovej prvá víťazná dvojhra s Belgičankou zo štyroch doterajších vzájomných zápasov. Slovenka sa vracia do TOP 100.

25. 06. 2017

Gombosov postup, Kučovej stop

Tretí nasadený Norbert Gombos  postúpil do finále dvojkolovej kvalifikácie v britskom Eastbourne (dotácia 693 210 eur, tráva) po výhre nad Austrálčanom Lukom Savillom 6:4, 7:6(2). V nedeľňajšom finále kvalifikácie bude Gombos hrať s domácim držiteľom voľnej karty Lukom Bambridgeom. Kristína Kučová vo finále kvalifikácie v Eastbourne (dotácia 819 000 USD, tráva) prehrala s Nemkou Monou Barthelovou 2:6, 5:7.

24. 06. 2017

V Poprade vyhral Stebe

Nemecký tenista Cedrik-Marcel Stebe zvíťazil v sobotňajšom finále challengerového turnaja Poprad-Tatry nad Srbom Laslom Djerem suverénne 6:0, 6:3. Stebe z pozície nenasadeného hráča vyhral prvý set 6:0. Tretí nasadený Djere hneď na začiatku druhého setu vzal súperovi servis a potvrdil na 2:0, potom ale prehral päť gemov v rade. Zápas trval 80 minút.

Rybáriková vo finále

Magdaléna Rybáriková postúpila do piateho tohtoročného finále. V sobotu zvíťazila v odloženom štvrťfinále na turnaji ITF v britskom Ilkley (dotácia 100 000 USD, tráva) nad Američankou Madison Brenglovou 6:7 (2), 6:1, 6:2. Ešte v ten istý deň Slovenka zdolala v semifinále Andreu Petkovicovú z Nemecka 6:3, 6:3. Slovenka si vo finále zahrá s Belgičankou Alison van Uytvanckovou.

Škamlová v Maďarsku vo dvoch finále, s titulom iba zo štvorhry

Chantal Škamlová na 25-tisícovom turnaji ITF v maďarskom meste Baja vo finále prehrala. Po štvrtkovom víťazstve nad Ruskou Aminou Anšbovou 6:2, 6:3 si v piatok poradila s Rumunkou Nicoletou Dascalovou  6:0, 6:1, ale svoj 11. titul na úrovni ITF nezískala, lebo v sobotu podľahla vo finále Nórke Ulrikke Eikeriovej 6:7(4), 2:6. Po boku Nemky Anny Zaiovej však vyhrala štvorhru.