Jamrichová zabojuje o 5. miesto

Renáta Jamrichová zabojuje na juniorskom finálovom turnaji ITF World Tennis Tour 2023 v čínskom meste Čcheng-tu o konečné piate miesto. Zverenka trénera Jána Matúša zvíťazila v sobotu v spodnom pavúku nad Japonkou Enou Koikeovou 6:3, 6:4 za 84 minút a zabezpečila si tak nahoršie šiestu priečku na prestížnom juniorskom turnaji. Šestnásťročná hráčka Národného tenisové centra si v súboji o piate miesto zmeria sily s Američankou Kaitlin Quevedovou, ktorú v základnej B skupine zdolala 2:1 na sety.

21. 10. 2023

Molčan zabojuje o finále

Alex Molčan sa prebojoval už do semifinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Olbii (145 000 EUR, tvrdý povrch vonku). Štvrtý nasadený hráč  zvíťazil vo štvrťfinále nad domácim Mattiom Belluccim a zdolal ho 6:3, 6:2 za 79 minút. Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu si v súboji o postup do prvého tohtoročného finále zmeria sily s ďalším Talianom Flaviom Cobollim, sedmičkou pavúka.

20. 10. 2023

Jamrichová vyhrala no nepostúpila

Renáta Jamrichová zvíťazila vo svojom treťom zápase skupiny B na juniorskom finálovom turnaji ITF World Tennis Tour 2023 v čínskom meste Čcheng-tu. Zverenka trénera Jána Matúša zdolala Američanku Kaitlin Quevedovú 6:2, 6:7(4), 6:3 za takmer dve hodiny. V predchádzajúcich dvoch zápasoch proti Japonke Sare Saitovej a Ruske Aline Kornejevovej však ťahala za kratší koniec a do semfinále nepostúpila. Šestnásťročná hráčka Národného tenisové centra bude bojovať o konečné 5. - 8. miesto, v sobotu nastúpi proti Japonke Ene Koikeovej.

Molčan v Olbii do štvrťfinále

Alex Molčan postúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v talianskej Olbii (145 000 EUR, tvrdý povrch vonku). Štvrtý nasadený hráč  zvíťazil v druhom kole nad rumunským kvalifikantom Mariusom Copilom a zdolal ho 6:2, 6:2 za 83 minút. Zverenec trénera Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s víťazom talianskeho súboja medzi Mattiom Belluccim a Raúlom Brancacciom.

19. 10. 2023

Mihalíková v Nan-čchangu končí

Tereza Mihalíková spoločne s domácou Číňankou Sü I-fan nepostúpili do semifinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Nan-čchangu (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Tretí nasadený pár nestačil vo štvrťfinále na rusko-bieloruský tandem Kamilla Rachimovová, Alexandra Sasnovičová a podľahol mu 4:6, 4:6 za 88 minút.