Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

news img

Kučová v Monastire s hladkou prehrou

Kristína Kučová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase nestačila na šiestu nasadenú Luciu Bronzettiovú z Talianska a podľahla jej 1:6, 1:6 za necelú hodinu.

17. 10. 2023
Aktuality Více zde

news img

Kovalík v Santa Fé víťazne

Jozef Kovalík postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v argentínskom Santa Fé (80 000 USD, antuka vonku). V úvodnom zápase si poradil s Talianom Francom Agamenonem a zdolal hol 6:3, 6:4 za rovných 100 minút. Ďalším súperom tridsaťročného Bratislavčana bude najvyššie nasadený domáci hráč Federico Coria.

16. 10. 2023

news img

Schmiedlová podľahla Podoroskej

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v tuniskom Monastire (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). Piata nasadená hráčka nestačila v úvodnom zápase na Argentínčanku Nadiu Podoroskú a vo vyrovnanom a dlhom zápase jej podľahla 6:3, 4:6, 5:7 za takmer tri hodiny. Podoroská tak priklonila zápasovú bilanciu so Schmiedlovou na svoju stranu, z troch vzájomných zápasov sa z víťazstva tešila dvakrát.

Schmiedlová, zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza, bude mať šancu odplatiť Argentínčanke prehru v bližiacom sa stretnutí Pohára Billie Jean Kingovej, v ktorom by obe hráčky mali byť tímovými jednotkami svojich krajín.

news img

JTBSO: 7 hráčok svetovej stovky

V akceptačnom liste 23. ročníka medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise žien k 13. októbru figurovalo sedem hráčok z prvej svetovej stovky. Najvyššie v rebríčku WTA spomedzi prihlásených hráčok je Argentínčanka Nadia Podoroská na 76. priečke. Druhá je Dánka Clara Tausonová (79. WTA), tretia Ukrajinka Kateryna Baindlová (84. WTA). Medzi 18 akceptovanými hráčkami na J&T Banka Slovak Open 2023 priamo do hlavnej súťaže je iba jedna domáca hráčka – Rebecca Šramková.

news img

Mihalíková do štvrťfinále štvorhry

Tereza Mihalíková spoločne s domácou Číňankou Sü I-fan postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Nan-čchangu (259 303 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole zdolali čínsku dvojicu Wu-šuang Čeng, Šuo Feng 7:5, 6:4 za 86 minút. Tretí nasadený pár sa v ďalšom kole stretne s víťazkami duelu medzi japonsko-gruzínskym duom Nao Hibinová, Oksana Kalašnikovová a rusko-bieloruským tandemom Kamilla Rachimovová, Alexandra Sasnovičová.