Kližan v Sydney nedohral

Martin Kližan nedohral v Sydney sľubne rozohratý zápas 1. kola. Za stavu 6:2, 1:6, 0:3 siedmy nasadený Slovák súboj s Rusom Andrejom Kuznecovom vzdal. Je to už deviaty turnajový neúspech Kližana v sérii. Naposledy vyhral zápas vlani v júli v osemfinále na challengeri v Prahe.

10. 01. 2017

Cibulková - Bouchardová 4:6, 3:6

Domnika Cibulková prehrala v 2. kole na turnaji v Sydney s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou 4:6, 3:6. Viedla po brejku 4:3, ale šancu v prvom sete nedotiahla. V druhom sete sa Kanaďanka dostala do vedenia 3:1 i 5:2 a zápas z rúk už nepustila. Je to štvrtá prehra nasadenej trojky Cibulkovej v piatom vzájomnom súboji s obávanou súperkou, ktorej aktuálne patrí 49. miesto v rebríčku.

V utorok žreb kvalifikácie AO

V utorok vyžrebujú kvalifikáciu Australian Open, v ktorej sa predstavia zo Slovákov Jozef Kovalík, Lukáš Lacko, Andrej Martin, Norbert Gombos a premiérovo Rebecca Šramková. Hlavné súťaže v Melbourne vyžrebujú v piatok 13. januára. Z našich majú účasť istú Martin Kližan, Dominika Cibulková, Kristína Kučová a Jana Čepelová.

SJI: Stankovská do 2. kola

Na 24. ročníku juniorského turnaja ITF Grade 2 Slovak Junior Indoor na tvrdom povrchu v hale v Senci sa z domácich tenistov v pondelok presadila iba Nina Stankovská a v slovenskom súboji chlapcov Filip Kucbeľ.

Foto Dušan Barbuš

Kližan vo štvorhre vypadol

Martin Kližan s poľským špecialistom Mariuszom Fyrstenbergom vypadli v 1. kole vo štvorhre na turnaji ATP World Tour 250 v austrálskom Sydney. Dvojica podľahla srbskému páru Viktor Troicki, Nenad Zimonjič 3:6, 4:6. V 1. kole dvojhry Kližan v utorok nastúpi proti Rusovi Andrejovi Kuznecovovi.

09. 01. 2017

Cibulková v Sydney v 2. kole

Dominika Cibulková, tretia nasadená na turnaji v Sydney, zdolala v 1. kole Lauru Siegemundovú z Nemecka (31. WTA) 6:2, 6:0. Viedla 3:0, 3:2 a potom uhrala 9 gemov v sérii. V 2. kole sa stretne s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou, s ktorou má Slovenka bilanciu 1:3.