Kovalík zdolal 6. hráča sveta!

Jozef Kovalík, hráč NTC, sa v 2. kole dvojhry na hardovom turnaji ATP v indickom Chennai postaral o veľkú senzáciu. Zverenec Borisa Borgulu vyradil v pozícii kvalifikanta najvyššie nasadeného dvojnásobného šampióna Chorváta Marina Čiliča po takmer trojhodinovej trojsetovej bitke 7:6 (5), 5:7, 7:5. Pri prvej konfrontácii s hráčom Top10 získal najcennejší skalp v doterajšej kariére. Čilič je aktuálna svetová šestka a víťaz grandslamového US Open z roku 2014. V dueli o postup do prvého semifinále na ATP Tour nastúpi Kovalík proti mladému Rusovi Daniilovi Medvedevovi.

04. 01. 2017

Cibulkovej víťazný začiatok

Dominika Cibulková, turnajová dvojka na miliónovom podujatí WTA v austrálskom Brisbane, odštartovala sezónu víťazne. V osemfinále zdolala piata hráčka sveta Číňanku Šuaj Čang 2:6, 6:4, 6:4 za 2:18 hod. a postůpila do štvrťfinále, v ktorom sa stretne s Francúzkou Alizé Cornetovou.

Gombos vo dvojhre vypadol

Norbert Gombos na challengeri v austrálskom Happy Valley (dotácia 75 000 USD, tvrdý povrch) prehral v dvojhodinovom zápase 1. kola s domácim držiteľom voľnej karty, 19-ročným ľavákom Omarom Jasikom, 2:6, 7:6(7), 5:7. Austrálčan je 367. v rebríčku, Gombososovi patrí 142. miesto. Vo štvorhre Slovák s Čechom Šátralom vo štvrťfinále nenastúpili.

03. 01. 2017

Kovalíka čaká Čilič

Jozef Kovalík postúpil na turnaji ATP v indickom Chennai do osemfinále. V pozícii úspešného kvalifikanta zdolal v prvom kole Gastaa Eliasa z Portugalska 6:7 (5), 6:4 a 6:2. V osemfinále ho čaká súboj s turnajovou jednotkou Chorvátom Marinom Čiličom.