Cibulková cez Šafářovú do 2. kola

Dominika Cibulková zdolala Češku Luciu Šafářovú  4:6, 6:1, 7:5 a postúpila do 2. kola turnaja WTA Premier v Tokiu (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Decoturf). Vynikajúci zápas trval 145 minút, Slovenka vedie vo vzájomnej bilancii na českou ľaváčkou 5:2. Cibulková, ktorá sa usiluje prebojovať na MS WTA v Singapure, si v osemfinále zmeria sily s domácou držiteľkou voľnej karty Naomi Osakovou.

20. 09. 2016

Kližan uhral len tri gemy

Piaty nasadený Martin Kližan podľahol v 1. kole na turnaji vo francúzskom Metz (dotácia 520 070 eur, tvrdý povrch Greenset v hale) domácemu držiteľovi voľnej karty Julienovi Benneteauovi 2:6, 1:6. Vlani bol Kližan v semifinále.

19. 09. 2016

Čepelová v Soule do 2. kola

Jana Čepelová postúpila v pondelok do 2. kola na turnaji WTA v Soule po výhre nad Juhokórejčankou So-Ra Lee 6:3, 6:4. Zápas 69 minút. V osemfinále vyzve rumunskú obhajkyňu titulu a zároveň jednotku pavúka Irinu-Cameliu Begovú alebo Kórejčanku Čang Su-čong.

Skvelé: Šramková s titulom!

Turnajová osmička Rebecca Šramková získala na 100-tisícovom podujatí vo francúzskom Biarritzi svoj najcennejší titul. Vo finále za 130 minút vyhrala 6:3, 4:6, 6:1 nad talianskou kvalifikantkou Martinou Trevisanovou a vo svetovom rebríčku sa 19-ročná Bratislavčanka vyšvihne zo 156. miesta na 124. pozíciu.

18. 09. 2016

Štrnásťročná Čisovská s dvoma trofejami z Mostaru

Štrnásťročná nová členka NTC Romana Čisovská získala dupľu. Najprv s Ruskou Avelinou Sayfedtinovou vyhrala na juniorskom turnaji do 18 rokov v Mostare štvorhru a v nedeľu po finálovom víťazstve nad Srbkou Aleksandrou Stankovičovou 6:4, 6:3 vyhrala aj dvojhru.