Po piatku vedie Austrália 2:0

Po prvom dni play off o postup do svetovej skupiny Davisovho pohára je v Sydney stav súboja Austrália - Slovensko 2:0. Po trojsetovej prehre Andreja Martina s Nickom Kyrgiosom podľahol v premiérovej pozícii tímovej jednotky Jozef Kovalík Bernardovi Tomicovi 6:7(5), 4:6, 4:6.

16. 09. 2016

Šramková do štvrťfinále

Turnajová osmička Rebecca Šramková zdolala Srbku Ninu Stojanovičovú 6:4, 7:6 (4) a postúpila do štvrťfinále vo francúzskom Biarritzi (dotácia 100 000 USD, antuka). Šramková bude v piatok hrať s treťou nasadenou Nemkou Carinou Witthöftovou.

15. 09. 2016

Fabian do štvrťfinále, do 2. kola postúpili Vajda a Obal, ženy vypadli

Patrik Fabian postúpil na 10-tisícovom turnaji kategórie futures v maďarskom Székesfehérvári do štvrťfinále. Do osemfinále si vybojovali postup dvaja ďalší slovenskí tenisti Patrik Obal a Peter Vajda. Na 25-tisícovom turnaji žien v Hodmezövásárhelyi vypadli tri Slovenky v 2. kole - Kristína Schmiedlová, Chantal Škamlová aj Vivien Juhászová.

14. 09. 2016

Čepelová suverénne ďalej

Jana Čepelová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Tokiu (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch) po výhre nad juhokórejskou kvalifikantkou Čang Su-čong 6:3, 6:1. Vo štvrťfinále bude hrať s postupujúcou zo súboja Kurumi Narová (Jap.) - Julia Putincevová (Kaz.-3). Do štvrťfinále štvorhry postúpila ako držiteľka voľnej karty po boku Američanky Asison Riskeovej aj Daniela Hantuchová, ktorá sa do dvojhry nekvalifikovala.

Šramková v Biarritzi do 2. kola

Turnajová osmička 100-tisícového podujatia vo francúzskom Biarritzi Rebecca Šramková zvíťazila v 1. kole za 55 minút nad Španielkou Laurou Pousovou-Tióovou 6:3, 6:2. V osemfinále bude Slovenka čeliť Srbke Nine Stojanovičovej.