ME tímov do 16 a 18 rokov: dve šance na postup, aj v Piešťanoch

Chlapci SR do 18 rokov na dvorcoch TK Kúpele Piešťany a dievčatá do 16 rokov v bristskom Northumberlande zvíťazili v prvých stretnutiach na kvalifikačných turnajoch ME reprezentačných družstiev chlapcov a dievčat (Tennis Europe Summer Cups) a majú šancu bojovať o postup na finálové podujatia šampionátu 3. - 5. augusta. Dievčatá do 18 rokov a chlapci do 16 rokov po prehrách v 1. kole už nemôžu postúpiť a budú hrať už len o 5. - 8. miesto v kvalifikačných skupinách.

28. 07. 2016

Bouchardová - Cibulková 6:2, 6:0

Dominika Cibulková, 11. nasadená, prehrala v 2. kole v Montreale s domácou Eugenie Bouchardovou 2:6, 0:6. K jednoznačnému výsledku citovala stránka WTA Cibulkovú: ,,Rešpekt k súperke, hrala veľmi dobre. Ja som sa cítila bez energie. Mám dlhú sezónu, dnes to bolo na dvorci pre mňa ťažké." V priebežnom rebríčku sa Cibulková posunula na 9. miesto, ale za ňou sú tesne hráčky, ktoré môžu ešte v Montreale bodovať. Do pondelka sa nemusí udržať ani v TOP 10.

Kučová vyradila hráčku TOP 10!

Kristína Kučová sa v Montreale postarala o senzáciu. Slovenská kvalifikantka vyradila v 2. kole deviatu hráčku sveta Španielku Carlu Suarezovú Navarrovú 3:6, 6:4, 6:4 a postúpila do osemfinále. Bratislavčanka si poriadne nakročila do stovky, od ktorej ju delí jeden zápas, priebežne poskočila zo 121.  miesta na 102. Kučovej súperkou je premožiteľka Cibulkovej domáca Bouchardová.

27. 07. 2016

V Trnave v stredu traja Slováci postúpili do 2. kola dvojhry

Martin Blaško, Patrik Fabian a Peter Vajda sú ďalší slovenskí tenisti v druhom kole 10-tisícového turnaja futures v areáli TC Empire Trnava. Trojiva nasledovala Karola Becka, ktorý postúpi už v utorok. Jeden istý slovenský štvrťfinalista vzíde zo súboja hráčov NTC Fabian - Blaško. Viac: www.tcempire.sk