Čepelová v Essene o finále

Jana Čepelová zvíťazila nad domácou Anne Schäferovou 6:2, 7:5 a postúpila do semifinále v nemeckom Essene (dotácia 50 000 USD, antuka vonku).

09. 06. 2016

Kovalík v Prahe do semifinále

Štvrtý nasadený Jozef Kovalík postúpil do semifinále challengeri v Prahe (dotácia 42 500 eur, antuka). Nad Nemcom Cedrikom-Marcelom Stebem viedol 6:2, 2:0, keď súper po 43 minútach odstúpil. V piatkovom semifinále bude jeho súperom domåci Adam Pavlásek.

Slovenky v Minsku vypadli

Slovenské tenistky Viktória Kužmová (na obr.) a Vivien Juhászová na 25-tisícovom turnaji ITF v bieloruskom Minsku prehrali v zápasoch dvojhry  v druhom kole.

08. 06. 2016

Čepelovej skvelý obrat

Jana Čepelová vyhrala v 1. kole na turnaji ITF v nemeckom Essene (dotácia 50 000 USD, antuka vonku) nad Japonkou Misou Egučiovou 2:6, 7:6 (6), 7:5. Slovenka už prehrávala 2:6, 1:5, v treťom sete 3:5 a odvracala aj dva mečbaly. V druhom kole zdolala Španielku Lauru Pousovú Tióovú 6:2, 6:0.

Kovalík v Prahe v osmičke

Štvrtý nasadený Jozef Kovalík zvíťazil na challengeri v Prahe nad Nemcom Nilsom Langerom 6:2, 6:4 a postúpil do štvrťfinále. Norbert Gombos, obhajca prvenstva, prehral s najvyššie nasadeným Čechom Lukášom Rosolom 3:6, 4:6.

Rybáriková na tráve do 2. kola

Magdaléna Rybáriková zdolala na tráve v Nottinghame v 1. kole turnaja WTA šiestu nasadenú Britku Heather Watsonovú 4:6, 6:0, 6:4. Súperkou Slovenky v osemfinále bude Rakúšanka Tamira Paszeková (LL).