Martin vypadol, Kovalík ďalej

Andrej Martin prehral v 1. kole challengeru vo Fürthe (dotácia 42 500 eur, antuka) s Andreom Arnaboldim 2:6, 6:3, 0:6. Talianovi patrí 175. miesto v rebríčku a bude súperom Jozefa Kovalíka, ktorý zdolal domáceho Arthura De Greefa 6:7(3), 7:6(5), 6:4. Zápas trval 2:55 hod.

31. 05. 2016

Slovenky vypadli v 1. kole

Jana Čepelová prehrala  v 1. kole na turnaji ITF vo francúzskom Marseille (dotácia 100 000 USD, antuka) so Španielkou Maríou-Teresou Torróovou-Florovou 4:6, 2:6. Zápas trval 88 minút. Aj Tereza Mihalíková končí na turnaji ITF v uzbeckom Namangane (dotácia 25 000 USD, tvrdý povrch vonku) v prvom kole. S najvyššie nasadenou domácou Niginou Abduraimovovou prehrala 3:6, 1:6.

Molčan prehral s Tipsarevičom

Alex Molčan (na snímke Dušana Barbuša) prehral v 1. kole challengeru v Protějove s dotáciou 106 500 eur s bývalým hráčom TOP 10 Srbom Jankom Tipsarevičom (obaja štartujú s voľnými kartami) 4:6, 3:6. Slovákom sa v Prostějove nedarilo - Norbert Gombos a Peter Vajda vypadli v prvom a Patrik Fabian v druhom kole kvalifikácie.

V Bole derby Kaja - Kika

Najvyššie nasadená Slovenka Karolína Schmiedlová (držiteľka voľnej karty) sa v prvom kole turnaja WTA 125K Series v chorvátskom Bole (dotácia 125 000 USD, antuka) stretne s krajankou Kristínou Kučovou. Vo vzájomnej bilancii je stav 1:1.

V Paríži sa hralo hodinu

V utorok sa program v Paríži začal s malým sklzom - opäť pre dážď. Na Roland Garros sa hralo iba hodinu, opäť sa rozpršalo. Ako je známe, pre pretrvávajúci dážď zrušili celý pondelňajší program. K podobnej situácii prišlo v Paríži naposledy presne pred 16 rokmi - 30. mája 2000.

Hantuchovej víťazstvo na tráve

Daniela Hantuchová zdolala v 1. kole 50-tisícového turnaja ITF na tráve v Eastbourne Britku Lauru Robsovovú 3:6, 6:3, 6:1. V osemfinále sa Slovenka stretne s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou, ktorá postúpila z kvalifikácie.