US Open: Jamrichová iba v debli

Renáta Jamrichová nepostúpila do finále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Najvyššie nasadená hráčka nestačila v semifinále na deviatku pavúka Terezu Valentovú z Českej republiky a podľahla jej  6:3, 4:6, 3:6 za 115 minút. Zápas bol dvakrát prerušený kvôli počasiu. Zverenka trénera Jána Matúša pokračuje vo Flushing Meadows ešte vo štvorhre, spolu s Američankou Kaitlin Quevedovou nastúpia v semifinále proti japonskej dvojici Sara Saitová, Nanaka Satová.

09. 09. 2023

Šramková zabojuje o finále

Rebecca Šramková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskom Bari (100 000 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradila s druhou nasadenou Rumunkou Jaqueline Cristianovou (99. WTA) a zdolala ju 6:2, 7:5 za 109 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do finále zmeria sily s víťazkou chorvátsko-tureckého duelu medzi Janou Fettovou a Zeynep Sonmezovou.

08. 09. 2023

Klein v Istanbule do semifinále

Lukáš Klein (na snímke) sa prebojoval už do semifinále dvojhry na challengeri 75 v Istanbule (80 000 USD, tvrdý povrch vonku). Tretí nasadený hráč zvíťazil vo štvrťfinále nad Kazachom Denisom Jevsejevom, ktorého zdolal 7:6(5), 6:7(3), 7:6(2) za 157 minút. V rozhodujúcom treťom sete podával Jevsejev za stavu 6:5 na víťazstvo, no dvadsaťpäťročný hráč NTC zabojoval, ribrejkom sa vrátil do zápasu a v tajbrejku potom jasne dominoval. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza vyzve v súboji o postup do finále turnajovú dvojku Jespera De Jonga z Holandska.

US Open: Jamrichová je v semi!

Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Najvyššie nasadená hráčka zvíťazila vo štvrťfinále nad Ruskou Anastasijou Gurevovou a zdolala ju 6:4, 6:4 za 74 minút. Zverenka trénera Jána Matúša v NTC tak odplatila osemnásťročnej Ruske osemfinálovú prehru na tohtoročnom Roland Garros. V súboji o postup do finále nastúpi proti deviatej nasadenej Češke Tereze Valentovej.

07. 09. 2023

US Open: Jamrichová v osmičke!

Renáta Jamrichová sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na poslednom grandslamovom turnaji roka US Open. Najvyššie nasadená hráčka zvíťazila v treťom kole nad Nikolou Bartůňkovou z Českej republiky a zdolala ju 6:4, 6:3 za 90 minút. V ťažkom zápase proti silnej súperke, ktorá už hráva prevažne ženské turnaje a v rebríčku WTA figuruje na 327. priečke, podala Jamrichová koncentrovaný výkon s malým množstvom chýb a zaslúžene postúpila do ďalšej fázy turnaja. Ďalšou súperkou zverenky Jána Matúša bude jedenástka pavúka Anastasija Gurevová z Ruska.