To je ako sen, povedala Dominika

Dominika Cibulková mala po výhre nad Šafářovou veľkú radosť a aj česká hráčka športovo pochválila Slovenku za predvedený výkon v Eastbourne. Na snímke počas zápasu radí Cibulkovej tréner Matej Lipták. Foto: TASR

23. 06. 2015

Cibulková vyradila Šafářovú!

Dominika Cibulková sa prebojovala už do osemfinále dvojhry na trávnatom turnaji WTA v Eastbourne. V 2. kole po odvážnom výkone nečakane vyradila nasadenú trojku a svetovú šestku Češku Luciu Šafářovú 7:6 (7), 6:4. Finalistke Roland Garros odplatila vlaňajšiu prehru z Wimbledonu a upravila vzájomnú bilanciu na 4:1.

Kučová vypadla, Zelenay ďalej

Po pondelkových prehrách troch Slovákov vypadla v 1. kole wimbledonskej kvalifikácie aj Kristína Kučová, ktorá prehrala s piatou juniorkou sveta (WTA 866.) Britkou Swanovou. Zajtra nastúpi Jana Čepelová v kvalifikácii štvorhry spolu so Švajčiarkou Stefanie Vögelovou (pôvodne mala byť jej partnerka Češka Denisa Allertová).

Kližan na tráve prehral

Na tráve na turnaji ATP v Nottinghame prehral v 2. kole 10. nasadený Martin Kližan s Talianom Simone Bolellim 3:6, 7:6 a 1:6. V prvom kole mal Slovák voľný žreb.

Víťazný návrat Cibulkovej

Dominike Cibulkovej vyšiel návrat do súťažného kolotoča po štvormesačnej pauze zavinenej zranením. V 1. kole na tráve v Eastbourne si poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Harriet Dartovou 6:1, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude finalistka Roland Garros a nasadená trojka Češka Lucie Šafářová. Magdaléna Rybáriková vypadla.