US Open bez obhajcu

V utorok sa začína kvalifikácia US Open. Horúcu správu priniesli všetky portály ešte pre kvalifikačným žrebom: španielsky tenista Rafael Nadal nebude obhajovať titul na záverečnom grandslamovom podujatí sezóny v New Yorku. Nestihol sa zotaviť zo zranenia zápästia na pravej ruke.

18. 08. 2014

Kližan končí po 1. kole

Martinovi Kližanovi nevyšla generálka na záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open. Na podujatí ATP vo Winston-Saleme prehral už v prvom kole s Argentínčanom Federicom Delbonisom za 97 minút 6:7 (5), 4:6.

Schmiedlová do osemfinále OH mládeže

Kristína Schmiedlová zdolala v 1. kole na OH mládeže v Nankingu Austrálčanku Priscilu Honovú 6:3, 6:2 a postúpila do osemfinále. Viktória Kužmová prehrala s juniorskou šampiónkou Wimbledonu Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 6:3, 0:6, 2:6. V 1. kole štvorhry Martin Blaško a Alex Molčan podľahli 3. nasadenému kórejskému páru Chung, Lee 3:6, 3:6.

Iba Blaško sa tešil z výhry

Na olympijských hrách mládeže v čínskom Nankingu sa z výhry zo štvorice slovenských tenistov v prvý deň súťaže tešil iba Martin Blaško. Alex Molčan vo dvojhre vypadol a dvojica Kristína Schmiedlová, Viktória Kužmová vypadla vo štvorhre. Blaškovým súperom bude najvyššie nasadený Rus Rublev.

17. 08. 2014

Slovenské finále pre Šramkovú

V slovenskom finále turnaja ITF  žien v Lipsku zvíťazila 17-ročná Rebecca Šramková nad o dva roky staršou Petrou Uberalovou 6:4, 3:6, 6:2. Ćlenka bronzového tímu junioriek do 18 rokov z nedávnych ME získala už svoj druhý titul  medzi ženami. V Lipsku ako kvalifikantka vyhrala 7 zápasov v sérii.

Kovalík má challengerový titul!

Jozef Kovalík, držiteľ voľnej karty na challengerovom turnaji v Meersbuschi, zvíťazil vo finále nad druhým nasadeným Rusom Andrejom Kuznecovom 6:1, 6:4 a vybojoval svoj prvý challengerový titul v kariére. Aktuálne 340. hráč rebríčka po zisku skalpu 108. tenistu sveta bude v počítači na 234. mieste.