Kovalík v Prahe do hlavnej

Piaty nasadený Jozef Kovalík (ATP 344.) postúpil do hlavnej súťaže challengeru v Prahe (dotácia 42 500 eur, antuka), keď vo finále trojkolovej kvalifikácie vyhral nad 302. hráčom rebríčka, Francúzom Laurentom Lokolim, 6:4, 6:1. Ďalší Slovák Igor Zelenay prehral s Čechom Tomášom Papíkom 3:6, 6:3, 3:6.

04. 08. 2014

Juniorky do 18 rokov v semifinále!

Po kvalifikáciách letných ME tímov sa od dnes sústreďuje pozornosť do štyroch dejísk finálových skupín šampionátov hráčov do 16 a 18 rokov. Výborná správa prišla z francúzskeho Granville, kde družstvo junioriek do 18 rokov zdolalo Španielsko 2:1 a postúpilo do semifinále! Chlapci do 18 rokov a dievčatá do 16 rokov svoje prvé stretnutia prehrali.

V Trnave finiš kvalifikácie

Dvaja najvyššie nasadení hráči na budúcotýždňovom desaťtisícovom turnaji kategórie futures v Trnave by mali byť Ivo Klec a Karol Beck, ktorí boli vo finále v Piešťanoch. Na dvorcoch TC Empire v Trnave sa v sobotu 3. augusta začala kvalifikácia záverečného tohtoročného futures na Slovensku.

Martinov skvelý týždeň

Andrej Martin zavŕšil skvelý týždeň v Liberci a získal svoj štvrtý challengerový titul. Slovenský tenista na challengeri Svijany Open (dotácia 35 000 eur, antuka) zdolal vo finále Argentínčana Horacia Zeballosa, štvorku podujatia, 1:6, 6:1, 6:4. Martin bude v rebríčku 154., po Liberci poskočí o 29 miest.

03. 08. 2014

V Michalovciach uspeli Češky

Oba tituly - vo dvojhre i štvorhre - získali na turnaji ITF v Michalovciach české hráčky. V nedeľňajšom finále dvojhry zvíťazila Karolína Muchová nad Slovenkou Janou Jablonovskou 6:3, 6:1.