Dňa 22. apríla 2023 sa na Rade Slovenského tenisového zväzu zúčastnil nezávislý pozorovateľ Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky JUDr. Miloslav Lapčák. V súlade s § 23 ods. 3 Zákona o športe vo svojej správe skonštatoval, že na voľbách do orgánov STZ neboli zistené žiadne nedostatky.

Celé znenie správy JUDr. Miloslava Lapčáka si môžete pozrieť TU.

19. 05. 2023

Sýkora s deblovým titulom na TEJT 2 v Subotici

Samuel Sýkora získal titul vo štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v Subotici. Spolu so Srbom Reljom Todorovičom tvorili najvyššie nasadený pár a vo finále si poradili s domácou dvojicou Vuk Pantič Crnčevič, Pavle Stojilkovič 6:2, 6:2. Pre trinásťročného Sýkoru je to druhý deblový titul na okruhu Tennis Europe v kategórii do 14 rokov.

18. 05. 2023

Mihalíková v Paríži vypadla

Tereza Mihalíková (na snímke) s Češkou Miriam Kolodziejovou sa neprebojovali do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 125 v Paríži (115 000 USD, antuka vonku). Druhý nasadený pár nestačil v úvodnom zápase na kórejsko-čínsku dvojicu Su Jeong Jang, Zhaoxuan Yang a podľahol jej 4:6, 2:6 za 71 minút.

17. 05. 2023

Schmiedlová vo Florencii končí

Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo Florencii (115 000 USD, antuka vonku). Siedma nasadená hráčka nestačila v úvodnom kole na Švajčiarku Ylenu In-Albonovú, ktorej podľahla 6:7(11), 3:6 za 132 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza vyhrávala v úvodnom sete 5:2, no napokon ho prehrala v tajbrejku. V druhom si stratila hneď svoje úvodné podanie a túto výhodu už súperka z rúk nepustila.

15. 05. 2023

Vavrová finalistkou dvojhry na ITF J60 v Manague

Yasmin Vavrová sa prebojovala do finále dvojhry na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 v nikaragujskej Manague. Vo finále nestačila na najvyššie nasadenú Američanku Mayu Duttaovú, ktorej podľahla 2:6, 1:6. Pre šestnásťročnú Vavrovú je to prvá finálová účasť na juniorskom okruhu ITF. V Manague pokračuje na ďalšom turnaji aj tento týždeň.

Daubnerová so singlovým titulom z ITF J200 v St. Pöltene

Nikola Daubnerová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J200 v rakúskom St. Pöltene. Najvyššie nasadená hráčka nestratila cestou do finále ani set a v súboji o titul si poradila s Holanďankou Joy de Zeeuwovou 7:5, 4:6, 6:4. Pre sedemnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to piaty singlový titul na juniorskom okruhu ITF, prvý v tomto roku.