Daubnerová s deblovým titulom z ITF J300 vo Francúzsku

Nikola Daubnerová spolu s Češkou Laurou Samsonovou získala titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J300 vo francúzskom Beaulieu-sur-Mer. V pozícii štvrtého nasadeného páru zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Ilievová, Rakotomangová Rajaonahová hladko 6:3, 6:1. Pre sedemnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to deviaty deblový titul z juniorského okruhu ITF.

28. 04. 2023

Molčan s tesnou prehrou

Alex Molčan sa neprebojoval do tretieho kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Madride (8 796 536 EUR, antuka vonku). V druhom kole nestačil na dvadsiatehoôsmeho nasadeného Japonca Jošihita Nišioku (34. ATP), ktorému vo vyrovnanom zápase podľahol 7:5, 4:6, 4:6 za 142 minút. Zverenec trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu sa najbližšie predstaví na tisíckovom podujatí v Ríme.

Stanovisko členov VV STZ k neprideleniu usporiadania M SR BTZ

Na základe zverejnených informácií najmä na sociálnych sieťach chceme uviesť hlavné dôvody, ktoré nás viedli k neprideleniu usporiadania MSR mužov a žien BTZ.

1. Predstavitelia BTZ p. Miklušičák a p. Babej opakovane, aj napriek upozorneniam, nerešpektujú uznesenia VV STZ a predpisy STZ, organizujú petíciu proti uzneseniu VV STZ, ktorého sú sami členom.

27. 04. 2023

Schmiedlová v Madride končí

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 1000 v Madride (7 705 780 EUR, antuka vonku). Úspešná kvalifikantka nestačila v prvom kole hlavnej súťaže na Američanku Alyciu Parksovú a podľahla jej 2:6, 7:6(5), 2:6 za 132 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza viedla v rozhodujúcom treťom sete 2:1 s brejkom, no vzápätí stratila päť hier v rade a s turnajom sa rozlúčila.

26. 04. 2023

Karas víťazom dvojhry na turnaji TEJT 3 v Tirane

Jozef Karas získal singlový titul na medzinárodnom turnaji TEJT 3 hráčov do 14 rokov v albánskej Tirane. Piaty nasadený hráč zvíťazil vo finále nad šestkou pavúka Harrym Cornhillom z Veľkej Británie, ktorého zdolal 6:1, 6:3. Pre trinásťročného Karasa je to vôbec prvý titul na okruhu Tennis Europe. Minulý týždeň sa v Tirane prebojoval do finále dvojhry, v tom však ešte ťahal za kratší koniec.