Hlavní obsah stránky

Tenis-MS WTA: Vo finále Wozniacka proti Venus Williamsovej

Singapur 28. októbra (TASR) - Američanka Venus Williamsová bude v nedeľu súperkou dánskej tenistky Caroline Wozniackej vo finále MS WTA Tour v Singapure. Turnajová päťka zdolala v druhom sobotňajšom semifinálovom súboji Francúzku Caroline Garciovú 6:7 (3), 6:2, 6:3. Wozniacka si v úvodnom semifinále poradila s treťou nasadenou Češkou Karolínou Plíškovou 7:6 (9), 6:3. Do finále šampionátu WTA postúpila druhýkrát v kariére. Plíšková tak nezakončí sezónu ako svetová jednotka, na čele rebríčka WTA zostane Rumunka Simona Halepová.

Garciová sa proti Venus Williamsovej po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, Američanka však bleskovo vyrovnala na 2:2 O osude prvého setu napokon rozhodol tajbrejk, v ktorom mala navrch Francúzka. Od začiatku druhého dejstva však chytila opraty zápasu do rúk skúsená Venus Williamsová. Hoci spravila 10 dvojchýb, lepšie zvládla kľúčové momenty. Za stavu 5:3 v rozhodujúcom sete otočila z 0:40 a pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal-

MS WTA Tour - semifinále:

Caroline Wozniacka (6-Dán.) - Karolína Plíšková (3-ČR) 7:6 (9), 6:3, Venus Williamsová (5-USA) - Caroline Garciová (8-Fr.) 6:7 (3), 6:2, 6:3

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z brífu o dva odseky