Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Čilič prvým finalistom mužskej dvojhry

Melbourne 25. januára (TASR) - Chorvátsky tenista Marin Čilič sa stal prvým finalistom mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V úvodnom semifinále si ako nasadená šestka poradil s Britom Kyleom Edmundom 6:2, 7:6 (4), 6:2. V dueli o druhý grandslamový titul nastúpi šampión US Open z roku 2014 v nedeľu od 9.30 h proti víťazovi súboja medzi obhajcom titulu Švajčiarom Rogerom Federerom a Hyeonom Chungom z Kórejskej republiky.

Edmund mal hneď v úvodnom geme k dispozícii dva brejkbaly, Čilič ich však odvrátil a v ďalších minútach bol na centri v aréne Roda Lavera lepší hráč. V prvom sete dvakrát prelomil podanie súpera a získal ho jasne vo svoj prospech. Čilič hral agresívne od základnej čiary, kvalitne podával, dobre sa pohyboval po kurte. V druhom sete si obaja hráči držali svoje podanie a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom mal navrch Čilič. Na začiatku tretieho dejstva sa Chorvát po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a šancu na postup do svojho prvého finále na Australian Open už z rúk nepustil.