Hlavní obsah stránky

Tenis: Edmund vyradil Murrayho v osemfinále v Eastbourne (3)

Eastbourne 27. júna (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil do štvrťfinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne. V stredajšom osemfinálovom súboji vyradil najvyššie nasadeného Diega Schwartzmana z Argentíny po trojsetovom boji 4:6, 6:4 a 7:5. Zápas trval 2 hodiny a 16 minút.

Lacko v prvom sete raz stratil svoje podanie a prehral ho za 44 minút 4:6. Aktuálnej svetovej jedenástke bol však vyrovnaným súperom, postupne sa dostal do správneho tempa a druhý set získal pomerom 6:4. V treťom dvakrát prelomil Argentínčanov servis a za stavu 6:5 využil svoj druhý mečbal. Vo štvrťfinále sa stretne s Britom Cameronom Norriem, ktorý si poradil s krajanom Jaysonom Clarkeom 6:4, 6:3.

dvojhra - osemfinále:

Lukáš LACKO (SR) - Diego Schwartzman (1-Arg.) 4:6, 6:4, 7:5, Mischa Zverev (Nem.) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:3, Denis Shapovalov (3-Kan.) - Jared Donaldson (USA) 6:4, 4:6, 6:2, Cameron Norrie (V.Brit.) - Jayson Clarke (V.Brit.) 6:4, 6:3, Kyle Edmund (2-V.Brit.) - Andy Murray (V.Brit.) 6:4, 6:4, Michail Kukuškin (Kaz.) - David Ferrer (6-Šp.) 6:2, 6:0, John Millman (Austr.) - Leonardo Mayer (7-Arg.) 7:6 (7), 7:6 (4)

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o ďalšie výsledky.