Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Wimbledon: Anderson vyradil Federera po päťsetovej dráme (2)

Wimbledon 11. júla (TASR) - Švajčiar Roger Federer neobháji titul v dvojhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Najvyššie nasadený tenista prehral v stredajšom štvrťfinále s Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v piatich setoch 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13.

Federer tento rok na anglickej tráve nestratil počas štyroch kôl ani jeden set. S Andersonom viedol už 2:0, čím natiahol šnúru na 34 víťazných setov za sebou. Vyrovnal tak svoj vlastný rekord z rokov 2005-2006. Potom však Anderson zlepšil hru, v treťom sete odvrátil mečbal súpera a napokon triumfoval po päťsetovej dráme. Piaty set trval až 90 minút.

Z účasti v semifinále sa naopak raduje srbský tenista Novak Djokovič. Dvanásty nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Keia Nišikoriho z Japonska v štyroch setoch 6:3, 3:6, 6:2 a 6:2.

muži - dvojhra - štvrťfinále:

Novak Djokovič (12-Srb.) - Kei Nišikori (24-Jap.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2, Kevin Anderson (8-JAR) - Roger Federer (1-Švajč.) 2:6, 6:7 (5) 7:5, 6:4, 13:11

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu o 2. a 3. odsek.