Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis: Plíšková prvýkrát v kariére zdolala Kvitovú, postúpila do semifinále (2)

Singapur 25. októbra (TASR) - Česká tenistka Karolína Plíšková zdolala v prvom štvrtkovom zápase bielej skupiny na MS WTA Tour v Singapure krajanku Petru Kvitovú v dvoch setoch 6:3, 6:4 a po roku sa opäť prebojovala do semifinále. O druhej postupujúcej sa rozhodne v súboji medzi Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou a Dánkou Caroline Wozniackou (13.30).

Víťazka MS WTA Tour z roku 2011 Kvitová hrala na podujatí šiestykrát v kariére a po tretí raz sa pre ňu turnaj skončil už po skupine. O šancu na postup prišla už po prvom sete zápasu s Plíškovou. V ňom bola príliš nervózna, často robila chyby a v druhom geme darovala krajanke servis troma dvojchybami. Plíšková hrala naopak sústredene, po 10 minútach viedla 4:0 a 40:0 pri svojom podaní. Potom sa Kvitová zlepšila, znížila na 2:4, koncovka setu však patrila jej súperke. V druhom sete sa Kvitová viditeľne uvoľnila, dovolila si odvážnejšie údery a viedla 3:0 i 4:2. Potom začala opäť kopiť chyby, Plíšková sa herne chytila a vývoj otočila. V závere vyhrala 12 zo 14 výmien a využila svoj druhý mečbal. Po troch prehrách zdolala Kvitovú prvýkrát v kariére na okruhu WTA.

Súperka Plíškovej bude známa až v piatok. Z červenej skupiny majú šancu postúpiť všetky štyri hráčky - Sloane Stephensová z USA, Nemka Angelique Kerberová, Holanďanka Kiki Bertensová i Japonka Naomi Osaková.