Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis: Schmiedlová i Čepelová prehrali v 2. kole turnaja WTA v Prahe (2)

Praha 1. mája (TASR) - Slovenské tenistky Anna Karolína Schmiedlová a Jana Čepelová neuspeli v 2. kole dvojhry na antukovom turnaji WTA v Prahe.

Schmiedlová podľahla Nemke Tamare Korpatschovej 6:4, 3:6 a 0:6. Na začiatku druhého setu viedla 2:0, no v ďalšom priebehu zápasu získala už iba jediný gem. Korpatschovej ďalšou súperkou bude vo štvrtok švajčiarska kvalifikantka Jill Teichmanová, ktorá vyradila ruskú držiteľku voľnej karty Svetlanu Kuznecovovú. Nemka sa dostala do hlavnej súťaže v Prahe ako lucky loser.

Šiesta nasadená hráčka turnaja Siniaková dominovala v úvodnom sete zápasu s Čepelovou, keď jej štyrikrát zobrala podanie a vyhrala 6:1. V druhej sade stratila slovenská hráča servis v treťom geme a jej skúsená súperka už dopodávala do víťazného konca.