Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-DC: Španieli po prvej dvojhre viedli vo finále nad Kanaďanmi 1:0

Madrid 24. novembra (TASR) - Tenisti domáceho Španielska viedli po prvom zápase dvojhry vo finále turnaja Davisovho pohára v Madride nad Kanaďanmi 1:0. Prvý bod vybojoval Roberto Bautista-Agut víťazstvom nad Felixom Augerom-Aliassimeom 7:6 (3), 6:3.

Bautista-Agut sa vrátil do tímu po tom, ako pre úmrtie otca vynechal štvrťfinále i semifinále. V prvom sete si obaja držali podanie, hoci Španiel v ôsmom geme musel odvrátiť brejkbal. Prvé dejstvo tak rozhodli chyby Augera-Aliassimeho v tajbrejku, keď dvakrát za sebou stratil servis.

V druhom sete Kanaďanovi nevychádzala agresívna hra, keď kopil nevynútené chyby - v zápase ich nazbieral až 43 v porovnaní s osemnástimi svojho súpera. Bautista-Agut prelomil hneď prvé súperove podanie a vypracoval si náskok 3:0. Auger-Aliassime síce dokázal skorigovať na 2:3, ale napokon sa mu už nepodarilo zdramatizovať duel a druhý set prehral 3:6.