Hlavní obsah stránky

Tenis: Srbi zdolali vo finále ATP Cupu Španielsko 2:1, rozhodla štvorhra (2)

Sydney 12. januára (TASR) - Tenisti Srbska zvíťazili vo finále premiérového ročníka ATP Cupu nad Španielskom 2:1. Rozhodla o tom záverečná štvorhra, v ktorej pár Novak Djokovič a Viktor Troicki zdolali Pabla Carrena Bustu s Felicianom Lopezom 6:3 a 6:4.

Do vedenia sa dostali Španieli vďaka víťazstvu Roberta Bautistu-Aguta nad Dušanom Lajovičom 7:5, 6:1. V druhom zápase však Novak Djokovič zdolal Rafaela Nadala 6:2, 7:6 (4).

Djokovič sa v sydneyskej Ken Rosewall Arene vrátil bojovať aj v debli, zatiaľ čo Nadal sa rozhodol nenastúpiť. Srbi v prvom sete otočili priebeh, keď mali ich súperi výhodu jedného brejku. V druhom sete Španieli, ktorí sú úradujúci víťazi Davisovho pohára, stratili hneď podanie v prvej hre. Ich súperi si ďalší priebeh postrážili a duel rozhodli v desiatom geme čistou hrou.