Tasr

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tasr

Hlavní obsah stránky

Tenis-Australian: Obhajkyňa titulu Osaková postúpila do 3. kola dvojhry

Melbourne 22. januára (TASR) - Japonská tenistka Naomi Osaková sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Obhajkyňa titulu si v 2. kole ako nasadená trojka poradila s Číňankou Sajsaj Čeng 6:2, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi 15-ročnou Američankou Cori Gauffovou a Rumunkou Soranou Cirsteovou.

V druhom sete prehrávala Osaková 3:4 a Saj Saj Čeng mala brejk k dobru. Japonka si ešte za stavu 1:1 po strate servisu vyliala zlosť na rakete, ktorú najskôr hodila o zem a potom ju v návale frustrácie odkopla. "Potrebovala som si uľaviť. Už som v aréne Margaret Courtovej bola v pozícii, že som v druhom sete prehrávala 3:4 a musela som doťahovať. Bola som odhodlaná bojovať o každú loptičku, za každú cenu som sa chcela vyhnúť tretiemu setu. Som rada, že sa mi to podarilo," uviedla Osaková v pozápasovom rozhovore.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Naomi Osaková (3-Jap.) - Sajsaj Čeng (Čína) 6:2, 6:4, Petra Kvitová (7-ČR) - Paula Badosová (Šp.) 7:5, 7:5, Sofia Keninová (14-USA) - Ann Liová (USA) 6:1, 6:3, Šuaj Čang (Čína) - Caty McNallyová (USA) 6:2, 6:4

ženy - dvojhra - 1. kolo:

Iga Swiatekocá (Poľ.) - Timea Babosová (Maď.) 6:3, 6:2, Anastasia Pavľučenkovová (30-Rus.) - Nina Stojanovičová (Srb.) 6:1, 7:5, Anett Kontaveitová (28-Est.) - Astra Sharmová (Austr.) 6:0, 6:2