Hlavní obsah stránky

Tenis: V derby sestier Kužmových v Bratislave opäť úspešná Viktória

Bratislava 10. júla (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová uspela v sesterskom derby aj na druhom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020. Vo štvrťfinále dvojhry na turnaji Privatbanka Open na antuke Slávie STU Bratislava zdolala ako nasadená dvojka Katarínu Kužmovú 6:4, 6:2. Jej semifinálovou súperkou bude víťazka duelu medzi Viktóriou Morvayovou a Eszter Mériovou.

Katarína Kužmová v prvom sete otočila z 0:3 na 4:3, no koncovka patrila najlepšej slovenskej singlistke, ktorá počas celého zápasu výborne returnovala. Druhý set bol už v réžii Viktórie Kužmovej. V ôsmom geme premenila po víťaznom bekhende hneď prvý mečbal. Na júnovom Bratislava Open na dvorcoch Slovana zvíťazila vo vzájomnom sesterskom súboji 6:3, 6:2.