Hlavní obsah stránky

Tenis-Wimbledon: Paoliniová postúpila do štvrťfinále, Keysová skrečovala

Londýn 7. júla (TASR) - Talianska tenistka Jasmine Paoliniová postúpila do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Siedma nasadená hráčka prešla cez turnajovú dvanástku Madison Keysovú z USA, ktorá za stavu 3:6, 7:6 (4) a 5:5 v treťom sete odstúpila pre zranenie ľavej nohy.

Paoliniová sa v úvodnom sete dostala do vedenia 4:0 a už ho dopodávala do víťazného konca. Druhý mal opačný priebeh a do vedenia 5:1 sa dostala jej súperka. Keysová však dvakrát za sebou stratila podanie a Paolinová dokázala vyrovnať. Vo vyrovnanom tajbrejku nakoniec uspela Američanka. Už vtedy ju trápilo zranenie nohy, no napriek tomu dokázala v tretej sade bojovať a viedla 5:3. V závere však už nemala sily a za stavu 5:5 duel skrečovala. "Veľmi ma to mrzí, je to smutné, bol to naozaj skvelý zápas. Ťažký a s množstvo obratov. Som šťastná, že som postúpila, no zároveň smutná za ňu," povedala na kurte Paoliniová.

dvojhra - osemfinále:

Jasmine Paoliniová (Tal.-7) - Madison Keysová (USA-12) 6:3, 6:7 (4), 5:5 - Keysová skreč