Cibulková vo veľkom finále

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková vo veľkom finále

Dominika Cibulková sa prebojovala do finále turnaja WTA Premier 5 v čínskom Wu-chane. V piatkovom semifinále si ako nasadená desiatka poradila s turnajovou deviatkou Ruskou Svetlanou Kuznecovovou za 2:36 h v troch setoch 3:6, 6:3, 6:4.

Cibulková si zmeria sily o trofej s Petrou Kvitovou, ktorá vyradila Simonu Halepovú 6:1, 6:2. S Češkou má bilanciu 2:4, dva posledné zápasy vyhrala. Vďaka triumfu sa vráti v pondelňajšom vydaní svetového rebríčka WTA do elitnej desiatky a dokonca sa posunie na 8. miesto, čo bude jej nové kariérne maximum. Za finálovú účasť jej do rebríčka pribudne prinajmenšom 585 bodov a na účet suma 235 520 amerických dolárov.

"Snažila som sa nesústrediť na to, že som unavená a že som mala za sebou náročný deň a necítim sa fit. Včera som išla spať o pol piatej a za šesť hodín sme išli na kurt. Takže som sa snažila sústrediť len na moju hru a na to, čo chcem robiť. Počas celého zápasu som hrala dobre, tlačila som na súperku a nedala som jej dýchať. Od začiatku som bola aktívna. Prvý set som síce prehrala, ale mohlo to byť opačne. Vedela som, čo mám hrať, no boli tam tesné lopty a pár mi ich nevyšlo. Koncovku tretieho setu som zvládla veľmi dobre, aj po fyzickej stránke. Uhrala som gem na 5:4 a potom som ju brejkla čistou hrou. Dnešný zápas bol naozaj náročný, z oboch strán to bol vysoký level tenisu a ja som koniec nasadila ešte o jeden level vyššie a vyšlo to," povedala Cibulková v konferenčnom rozhovore pre slovenské médiá.
 Prvé semifinálové dejstvo prinieslo spočiatku tuhý boj o každú loptičku, úvodné dve hry sa rozhodli až po zhode. V tretej pri Cibulkovej podaní Kuznecovová za stavu 40:15 využila hneď prvú brejkbalovú možnosť a po potvrdení svojho servisu viedla 3:1. Slovenská singlová jednotka sa dostala do útlmu a v piatej hre opäť stratila vlastný servis. Zverenka trénera Mateja Liptáka následne pri podaní Kuznecovovej zabojovala a súperke odplatila rovnakou mincou, vďaka čomu znížila na 2:4 a následne na 3:4, lenže Ruska odpovedala čistou hrou. Cibulková v deviatom geme už tretí raz v prvom dejstve prehrala svoj servis i celý set v pomere 3:6.
      Vstup do druhého setu vyšiel Slovenke o poznanie lepšie, keď si hneď v prvej hre vzala súperkino podanie a potvrdením na 2:0 sa dostala do výhody brejku. Rýchlo oň prišla, Kuznecovová vyrovnala na 2:2, ale v piatej hre sa Cibulková rebrejkom opäť dostala do výhody. V ôsmej hre mala pri vlastnom podaní značné problémy, ale preklenula ich. Následne si vzala podanie súperky i druhý set - 6:3.
      V rozhodujúcom dejstve si obe hráčky držali servis až do desiateho gemu, v ktorom Kuznecovová zaváhala a to sa jej napokon stalo osudným. Cibulková dominovala a čistou hrou získala set (6:4) i celý zápas vo svoj prospech.
      Zároveň si posilnila šance na postup na októbrový šampionát WTA Finals v Singapure. V priebežnom hodnotení Champions Race jej zatiaľ patrila siedma postupová priečka.
      S 31-ročnou ruskou veteránkou odohrala ôsmy vzájomný zápas, bilancia je 5:3 v jej prospech. Naposledy prehrala s Kuznecovovou v roku 2008 na turnaji v Pekingu, potom nasledovalo päť jej nepretržitých triumfov. (tasr)

Vložené: 30. 09. 2016       Kategória: Aktuality

Šramková o titul v Hua Hin!

Rebecca Šramková sa po týždni opäť prebojovala do finále dvojhry na okruhu WTA. V semifinále turnaja kategórie 250 v thajskom meste Hua Hin (267 082 USD, tvrdý povrch vonku) vyhrala nad Slovinkou Tamarou Zidanšekovou hladko 6:4, 6:2 za 84 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o svoj premiérový titul proti Laure Siegemundovej z Nemecka.