Rybáriková opäť postupuje!

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Rybáriková opäť postupuje!

Magdaléna Rybáriková zdolala v treťom kole Australian Open Ukrajinku Katerynu Bondarenkovú 7:5, 3:6, 6:1 a postúpila v Melbourne po prvý raz v kariére do osemfinále. Zápas vo veľkom teple trval dve hodiny. Súperkou 19. nasadenej Slovenky bude druhá nasadená Dánka Caroline Wozniacka.

V prvom sete Rybáriková otočila z 2:5, v deviatom geme odvrátila tri setbaly. Začiatok vyšiel lepšie Bondarenkovej, ktorá vo štvrtom geme po víťaznom forhende prelomila podanie Rybárikovej a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 4:1. Ukrajinka sa dokázala lepšie vyrovnať s extrémnou horúčavou a za stavu 5:3 mala pri vlastnom podaní tri setbaly. Vedenie 40:0 však nevyužila, čo ju vyviedlo z miery.  Začala kopiť nevynútené chyby, stratila úderovú istotu. Rybáriková vďaka zisku piatich fiftínov v rade znížila na 4:5, následne získala aj ďalšie tri gemy a prvý set sa stal jej korisťou.
      Bondarenková sa rýchlo otriasla a na začiatku druhého dejstva si vďaka brejku v druhom geme vybudovala náskok 3:0. Rybáriková vzápätí požiadala o lekárske ošetrenie a v sprievode fyzioterapeutky zamierila do šatne. Ukrajinka po krátkej pauze pokračovala v zlepšenom výkone a aj vďaka plejáde víťazných bekhendových longlajnov dotiahla druhý set do úspešného konca. V rozhodujúcom dejstve však ťahala za kratší koniec, postupne jej odchádzali fyzické sily. Rybáriková rýchlo odskočila Ukrajinke na 3:0, v šiestom geme jej opäť zobrala servis a šancu na postup medzi elitnú šestnástku už z rúk nepustila. Za stavu 5:1 premenila prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Bondarenkovou na 3:2.

Pre Rádio Slovensko na margo zápasu poznamenala. "Bol to taký zvláštny duel. Ani sama neviem, ako sa mi podarilo vyhrať prvý set. Za stavu 5:3 a 40:15 zahrala Bondarenková dobrú loptu, no rozhodcovia zahlásili aut a výmena sa opakovala. Mohla som prvý set pokojne prehrať a ťažko povedať, akoby sa to potom celé vyvíjalo. Tento moment Bondarenkovou zamával, zostala stuhnutá. V druhom sete hrala rýchlo, vypaľovala víťazné bekhendy z každej pozície. V treťom sete som však hrala výborne, pretlačila som ju aj vo výmenách, čo bolo rozhodujúce."

Postup Rybárikovej do osemfinále potešil aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku. "Magda podala výborný výkon a dosiahla úžasný úspech. Je to skvelý výsledok pre celý slovenský tenis. V treťom sete Bondarenková veľmi znervóznela, čo Magda využila. Zvládla druhý náročný trojsetový zápas za sebou, čo svedčí o tom, že kondične je na tom veľmi dobre. Teraz je už všetko otvorené. Magda výborne podáva a má zbrane na to, aby uspela aj v osemfinále, či už bude jej súperkou Wozniacka alebo Bertensová," uviedol pre TASR Moška.

Vlaňajšia semifinalistka Wimbledonu má v Melbourne už istú prémiu 240 500 austrálskych dolárov pred zdanením a 240 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho online vydaní figuruje na 18. mieste - najvyššie v kariére. Rybáriková mala na Australian Open po prvých piatich štartoch skóre 0:5, potom tri razy postúpila do 2. kola. Vlani u "protinožcov" neštartovala pre zdravotné problémy. V rámci podujatí veľkej štvorky postúpila do osemfinále singla po druhý raz. Tohtoročný Australian Open je pre 29-ročnú piešťanskú rodáčku 38. grandslamovým turnajom. (stz, tasr)

Vložené: 19. 01. 2018       Kategória: Aktuality

Šramková o titul v Hua Hin!

Rebecca Šramková sa po týždni opäť prebojovala do finále dvojhry na okruhu WTA. V semifinále turnaja kategórie 250 v thajskom meste Hua Hin (267 082 USD, tvrdý povrch vonku) vyhrala nad Slovinkou Tamarou Zidanšekovou hladko 6:4, 6:2 za 84 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o svoj premiérový titul proti Laure Siegemundovej z Nemecka.