Stop Martinovi, ale prekvapil

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Stop Martinovi, ale prekvapil

Andrej Martin skončil v 3. kole dvojhry na Roland Garros v Paríži na rakete 8. nasadeného Milosa Raonica. S Kanaďanom v pozícii lucky losera prehral 6:7 (4), 2:6, 3:6. Najmä v prvom sete však poriadne potrápil favorizovaného rodáka z čiernohorskej Podgorice a po mnohých víťazných úderoch si vyslúžil aplauz publika na dvorci číslo jeden. Napriek piatkovej prehre dosiahol Martin vo francúzskej metropole životný úspech.

Zverenec trénera Miroslava Grolmusa prvý raz v kariére postúpil na podujatí veľkej štvorky medzi elitnú tridsaťdvojku. Z turnaja si odnáša prémiu 102 000 eur a 106 bodov do svetového rebríčka ATP Entry (vrátane kvalifikácie). V jeho onlajn vydaní figuruje na 110. mieste - najvyššie v kariére. Po skončení antukového vrcholu sezóny sa stane novou slovenskou dvojkou, keď predstihne Lukáša Lacka. Posledným slovenským želiezkom v singli zostala v Paríži Dominika Cibulková, ktorá nastúpi v sobotu v 3. kole proti Španielke Carle Suarezovej Navarrovej.

Martinovi nevyšiel úvod zápasu s Raonicom, keď v druhom geme stratil podanie a Kanaďan si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Slovenský daviscupový reprezentant síce vyrovnal na 3:3, no v ôsmom geme opäť zaváhal na servise a súper išiel podávať na víťazstvo v sete. Martin nezložil zbrane, odvrátil dva setbaly a po sérii winnerov znížil na 4:5. V ďalšom geme otočil z 0:40 a napokon si vynútil tajbrejk. V ňom spravil za stavu 2:3 dve dvojchyby a Raonic získal úvodný set vo svoj prospech. Za stavu 6:4 využil v poradí ôsmy setbal.

Slovákovi odobralo úvodné dejstvo veľa síl, čo sa prejavilo na začiatku druhého. Raonic ho dvakrát brejkol, odskočil mu na 4:0 a ujal sa vedenia 2:0 na sety. Hneď na začiatku tretieho dejstva opäť zobral Martinovi servis, následne však požiadal o medical time out a nechal si zavolať fyzioterapeuta. Martinovi svitla nádej, otočil na 3:2, no za stavu 3:3 ho opäť zradilo  podanie a Raonic už dotiahol zápas do úspešného konca. Za stavu 5:3 využil v poradí piaty mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Martinom na 2:0, v roku 2011 ho zdolal vo finále kvalifikácie na Australian Open.

Martina mrzeli nevydarené začiatky setov. ,,Bol to doposiaľ najdôležitejší zápas v mojej individuálnej kariére. O mojej prehre rozhodlo viac kľúčových vecí. Každý set som začal s mankom brejku, vždy som si prehral servis. Trochu som to uponáhľal, mal som hrať trpezlivejšie a cez výmeny. Dnes ma vôbec nedržal servis a často mi odchádzal bekhend. Triafal som ho rámom a púšťal som Raoniča do kurtu. Veľa riskoval a padalo mu to tam. V prvom sete som ho dvakrát brejkol späť, čo sa proti tak kvalitne servujúcemu hráčovi človeku často nepodarí. Veľká škoda, že napriek tomu som prvý set prehral," povedal Martin.
      S celkovým vystúpením na turnaji vyslovil spokojnosť. ,,Teraz po prehre s Raonicom som trochu sklamaný. Keď sa však upokojím, uvedomím si, aký som spravil obrovský krok v mojej kariére a budem spokojný. Keby som podal taký výkon ako v 1. kole alebo od polovice zápasu 2. kola proti Poulliemu, mohol som hrať s Raonicom ešte vyrovnanejšiu partiu. Teraz idem na challenger do nemeckého Fürthu, potom by mali nasledovať turnaje v Prahe a Poprade. S trénerom sa dohodneme, či pôjdem všetko alebo niečo vynechám. Škoda by však bolo nevyužiť to, že sa mi hrá dobre. V Paríži som získal veľké sebavedomie a budem sa snažiť pretaviť dobrú formu v ďalšie zlepšenie postavenia vo svetovom rebríčku."  (tasr)

Vložené: 27. 05. 2016       Kategória: Aktuality

Šramková o titul v Hua Hin!

Rebecca Šramková sa po týždni opäť prebojovala do finále dvojhry na okruhu WTA. V semifinále turnaja kategórie 250 v thajskom meste Hua Hin (267 082 USD, tvrdý povrch vonku) vyhrala nad Slovinkou Tamarou Zidanšekovou hladko 6:4, 6:2 za 84 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza nastúpi v súboji o svoj premiérový titul proti víťazke zápasu medzi Arianne Hartonovou z Holandska a Laurou Siegemundovou z Nemecka.