Trnava Cup získal Michal Selecký

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Trnava Cup získal Michal Selecký

Trnava Cup, TEJT turnaj do 16 rokov, ktorý usporiadal TC EMPIRE v Trnave, vyhral slovenský tenista Michal Selecký. Hráč Slávie Agrofert STU vo finále zdolal Rumuna Moldovana 4:6, 7:4, 7:5. Dvojhru dievčat vyhrala Maďarka Panna Udvardyová, ktorá vo finále zdolala Slovenku Alexandru Lázárovú 7:6(3), 0:6, 6:1.

Medzinárodný turnaj do 16 rokov Trnava Cup sa uskutočnil v areáli TC EMPIRE Trnava od nedele 21.7.2013 a vyvrcholil presne o týždeň 28. 7. 2013 finálovými zápasmi dvojhry. Turnaj je zaradený do tretej kategórie a v tomto roku sa uskutočnil jeho druhý ročník.
V nedeľu odštartovala kvalifikácia chlapcov i dievčat. Zo 17-členného pavúka chlapcov postúpilo 8 najlepších chlapcov do hlavnej súťaže. Do kvalifikácie dievčat sa prihlásilo 7 dievčat, takže každá automaticky postupovala do hlavnej súťaže. Hlavná súťaž sa začala v utorok a veľkosť pavúka bola rovnaká ako pri kvalifikácii. Najvyššie nasadený bol u chlapcov Poliak Piotr Matuszewski, ktorému patrí 61. priečka v európskom rebríčku. U dievčat je to Ruska Alena Mashtakova, ktorá je na európskom rebríčku na 116. mieste. Celkovo sa na turnaji predstavili hráči z 15 krajín.
Slováci mali v chlapčenskom pavúku dvoch nasadených hráčov - trojku Michala Seleckého a sedmičku Tomáša Líšku. Obaja svoje nasadenie potvrdili postupom do štvrťfinále. Prisa k nim ešte nenasadený Ladislav Unčovský. Tomáš Líška sa počas celého turnaja trápil so zdravotnými problémami a vyvrcholilo to práve vo štvrťfinále proti Rumunovi Moldovanovi. ktorý vyhral predošlý turnaj v Michalovciach. Tomáš nedokázal vzdorovať a prehral jasne 0:6, 2:6. Aj po Tomášovej prehre stále bola nádej na slovenské finále, keďže Selecký aj Unčovský postúpili do semifinále v rozdielnych častiach pavúka. Selecký sa v semifinále stretol s prvým nasadeným Poliakom Matuszewskim. Zápas priniesol veľmi vyrovnané stretnutie. Poliak vyhral prvý set a v druhom dotiahol z 2:4 na 4:4 a mal brejkbal pri súperovom podaní. Tu sa ale zápas zlomil, keď súper ponúknutú šancu nevyužil a Michal sériou 8 hier po sebe vyhral 3:6, 6:4, 6:0. Unčovský nestačil v druhom semifinále na dobre hrajúceho Rumuna a prehral 4:6, 1:6. Ladislav môže byť spokojný s vystúpením na turnaji, veď ako nenasadený to dotiahol až do semifinále a na tejto ceste dosiahol dve trojsetové víťazstvá.
Finále chlapcov – najlepší zápas turnaja
Finálový zápas chlapcov patril k k vrcholom. Bol to najlepší zápas na turnaji. Moldovan začal lepšie a po vedení 4:1 set dotiahol do víťazného konca 6:4. V druhom sete sa hra začala vyrovnávať a po tesnej koncovke Michal priviedol zápas do tretieho setu. Moldovan viedol v treťom sete 4:1 aj 5:2, za stavu 5:3 pri vlastnom servise premrhal vedenie 40:0, následne ďalšie dva mečbaly, až nakoniec Selecký dotiahol na 5:5 a potom si už nenechal víťazstvo ujsť a využil svoj prvý mečbal. Po výsledku 4:6, 7:5, 7:5 sa stal víťazom dvojhry na TRNAVA Cupe 2013. Michal ukázal v posledných dvoch zápasoch, že je už skutočný hráč, keď na pokraji vyradenia zahral svoje najlepšie víťazné údery a nečakal na chybu súpera. Práve tento fakt stál Moldovana víťazstvo, keď ani pri jednom z piatich mečbalov nezariskoval. Chlapčenská štvorhra má taktiež slovenských víťazov. V konkurencii 13 párov nenašli premožiteľa Husár so Šobáňom. Paradoxom je, že oba semifinálové zápasy boli skrečované pre zranenia. Vo finále si Maroš s Filipom poradili s druhým nasadeným párom Bondarenko, Karpovec 6:3, 6:4. Chalani boli vo finále štvorhrovejší a to rozhodlo.
Panna bola najlepšia – vyhrala dvojhru aj štvorhru
U dievčat sa podarilo až 4 slovenským hráčkam postúpiť do štvrťfinále. K nasadeným Pillárovej a Palcátovej sa pridali ešte Matúšová a Lázárová. V čisto slovenskom štvrťfinále sa Lázárová predstavila proti o dva roky mladšej Pillárovej. Svoju súperku dokázala pretlačiť a zvíťazila v dvoch setoch. K Lázárovej sa postupom do semifinále pridala aj Palcátová, ale k slovenskému finále opäť neprišlo. Suverénna druhá nasadená Maďarka Udvardyová proti Palcátovej nezaváhala a vyhrala jasne 6:0, 6:2. Lázárová si v semifinále poradila s nepríjemnou Ukrajinkou Dankanyčovou a po výsledku 6:2, 7:5 postúpila do finále. Finálový zápas, podobne ako u chlapcov, priniesol vyrovnaný prvý set, v ktorom Udvardyová dotiahla tajbrejk do úspešného konca. Potom sa po úvodných troch hrách dostala Lázárová do vedenia 3:0 a set si už nenechala ujsť a jasne v ňom dominovala 6:0. Tretí set mal úplne opačný priebeh a lepšie sa pohybujúca Udvardyová v ňom mala navrch a vyhrala 7:6(3), 0:6, 6:1. Obe súperky sa proti sebe postavili aj vo finále štvorhry. Lázárová po boku Kožlejovej a Udvardyová po boku Maštakovej. Blízko k triumfu boli slovenské hráčky, ktorých od víťazstva delila jedna loptička, ale napokon sa tešili z triumfu súperky po výsledku 6:2, 6:7(5) 11:9. Panna Udvardyová sa stala najúspešnejšou hráčkou Trnava Cupu U16 2013, keď dosiahla double na tomto turnaji po víťazstve vo dvojhre aj štvorhre.
Celý turnaj prebehol v obrovských horúčavách a vďaka patrí hráčom aj celému organizačnému tímu, že turnaj mal aj v týchto extrémnych podmienkach plynulý a bezproblémový priebeh.
Tomáš Boleman,
riaditeľ turnaja

Výsledky finále štvorhry
Chlapci

Maroš Husár, Filip Šobáň (SR) - Ivan Bondarenko, Igor Karpovec (Ukr.) 6:3, 6:4
Dievčatá
Alena Maštaková, Panna Udvardyová (Rus./Maď.) - Karin Kožlejová, Alexandra Lázárová (SR) 6:2, 6:7(5) - 11:9

Fotogaléria

•

Vložené: 28. 07. 2013       Kategória: Aktuality

Skvelá Šramková znova v semi!

Rebecca Šramková postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 250 v thajskom meste Hua Hin (267 082 USD, tvrdý povrch vonku). Finalistka minulotýždňového turnaja v tuniskom Monastire otočila v piatkovom štvrťfinálovom súboji duel s Chorvátkou Janou Fettovou a zdolala ju 4:6, 6:4, 6:1 za 129 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si v súboji o postup do finále zmeria sily so Slovinkou Tamarou Zidanšekovou.